علی ذوالفقاری

۹۳ درصد مصوبات دور اول سفر استاندار به شیروان محقق شد

سرپرست فرمانداری شیروان گفت: مجموع مصوبات دور اول سفر استاندار خراسان شمالی به این شهرستان، ۸۸ مصوبه عمرانی و اقتصادی با ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار بود که ۹۳ درصد آن محقق شده است.

علی ذوالفقاری عصر جمعه در نشست بررسی مسائل و مشکلات شهرستان شیروان اظهار داشت: با توجه به خشکسالی های امسال عمده مشکلات شهرستان کمبود آب در بخش کشاورزی و دامداری است که با توجه به کاهش آب سد بارزو بسیاری از باغ ها و مزارع در حال خشک شدن است که استفاده از آب روستای سرانی منبع خوبی در این زمینه است.

وی خاطرنشان کرد: کاهش قیمت دام زنده و افزایش نهاده های دامی، تنش آبی و مشکل کمبود آب در روستاهای این شهرستان از دیگر مشکلات این شهرستان است که نیاز به تخصیص اعتبار دارد.

ذوالفقاری اضافه کرد: پل ارتباطی مناسب برای بیمارستان تخصصی آیت الله هاشمی رفسنجانی و همچنین ترمیم پل خانم الانبیا به ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

وی گفت: ادغام و الحاق مجتمع آموزش عالی کشاورزی شیروان به دانشگاه بجنورد که اعتراضات مردمی را در پی داشته از دیگر مشکلات کنونی شهرستان است.

تداوم پرداخت وام روستایی برای شهرهای زیر پنج هزار نفر، مشکلات مالی شهرداری ها، نداشتن برنامه مدون آب برای کشاورزی شهر زیارت، ایجاد زیر ساخت های مناسب برای شهر زیارت، طلب ۴۵۰ میلیارد ریالی شهرداری شیروان از ادارات دولتی، تعطیلی پروژه پردیس سینمایی امید، آسفالت فرسوده کنارگذر شیروان و اعتبار لازم جهت کانال سطحی آب و غیره از جمله موارد مطرح شده در جلسه امروز این شهرستان بود.

در پایان این مراسم از خانواده شهیدان ایزدی و جانباز پنجاه درصدی کریم فروتن تجلیل به عمل آمد.

شهرستان شیروان با ۱۵۷ هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

ادامه مطلب  هیات رییسه شورای اسلامی شهرستان شیروان مشخص شدند