مسعود عزیزی

۹۰ درصد از مدارس غیردولتی خراسان شمالی استیجاری هستند

رئیس اداره مدارس و مراکز غیردولتی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: ۹۰ درصد از مدارس غیردولتی این استان استیجاری هستند.

مسعود عزیزی در گفت و گویی، در پاسخ به این سوال که آیا دانش آموزان در مدارس غیردولتی با کمبود فضای آموزشی مواجه هستند و یا خیر؟ اظهارکرد: در حال حاضر سامانه ای با نام مشارکت ها تعریف شده است که در این سامانه مشخص شده که چه تعداد دانش آموز در چه سطحی باید درس بخوانند.

وی افزود: بنابراین بر طبق این سامانه اجازه ثبت نام دانش آموز در مدارس غیردولتی بیش از فضایی که موجود است، اجازه داده نمی شود و سیستم ثبت نام دانش آموز را ثبت نخواهد کرد.

عزیزی در ارتباط با استحکام بنای مدارس غیردولتی در استان نیز بیان کرد: آیین نامه ای در پنجم فروردین ماه سال ۹۸ ارسال شد که طبق آن باید مدارس غیردولتی استیجاری به مدت چهار سال، مدارس خریداری شده به مدت شش سال و مدارس احداثی به مدت ۱۰ سال تاییدیه استحکام بنا را از اداره کل نوسازی مدارس بگیرند.

وی به تعداد دانش آموزانی که در مدارس غیردو لتی استان مشغول به تحصیل هستند نیز اشاره کرد و افزود: ۱۲ هزار دانش آموز در مدارس غیردولتی استان تحصیل می کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: در حقیقت هفت درصد دانش آموزان این استان در مدارس غیردولتی استان تحصیل می کنند این در حالی است که میانگین کشوری ۱۰ درصد است.

وی تصریح کرد: تعداد ریزش ثبت نامی دانش آموزان در مدارس غیردولتی در سال گذشته نسبت به سال قبل تر از آن سه هزار نفر بوده و این تعداد در سال تحصیلی جدید با توجه به اینکه ثبت نام ادامه دارد، مشخص نیست.

ادامه مطلب  مدارس استثنایی خراسان شمالی با کمتر از ۵۰ دانش آموز حضوری است