نیمه نخست امسال،

۷۵۸ نفر در خراسان شمالی زیر پوشش بهزیستی قرار گرفتند

معاون توان‌بخشی اداره کل بهزیستی خراسان شمالی گفت: پس از شیوع کرونا و تداوم خشکسالی مراجعه افراد به این اداره افزایش یافته است بطوریکه نیمه نخست امسال ۷۵۸ نفر به مددجویان زیر پوشش افزوده شد.

گل احیا هاشمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: هم اکنون ۱۱۳ هزار نفر از شهروندان خراسان شمالی زیر پوشش بهزیستی این استان هستند.

وی علت استقبال بیشتر مددجویان برای زیر پوشش این نهاد حمایتی را علاوه بر شیوع ویروس کرونا، مشکلات اقتصادی و کاهش درآمد خانوارها عنوان کرد و گفت: هم اینک ۲۰۰ نفر از شهروندان این استان نیز در نوبت زیر پوشش قرار گرفتن هستند که این تعداد در سامانه به ثبت رسیده اما مراجعه ها بیش از این است و علاوه بر این مراجعه کننده های دریافت خدمات موردی نیز افزایش یافته است.

هاشمی شمار معلولان زیر پوشش این نهاد حمایتی را ۲۵ هزار نفر ذکر کرد و اظهار داشت: سالمندان، کودکان اوتیسمی، زنان سرپرست خانوار، کودکان بی‌سرپرست و بد سرپرست ، حوزه پیشگیری و اعتیاد از دیگر گروه هدف هستند.

وی گفت: هم اینک پنج مرکز برای نگهداری سالمندان و ۱۱ مرکز برای مراقبت از معلولان و بیماران روان مزمن در استان فعالیت دارند.

هاشمی افزود: بر اساس بررسی صورت گرفته، بیشترین معلولیت های استان از عوامل ژنتیکی و سپس حوادث ناشی می شود.

درآمد سرانه مردم خراسان شمالی به نسبت سایر نقاط کشور پایین‌تر است و بر اساس اعلام مرکز ملی آمار؛ خراسان شمالی سومین استان دارای بالاترین تورم سالانه است.

همچنین بیش از ۶۰ هزار و ۲۵۵ خانوار با جمعیتی حدود ۱۱۲ هزار نفر در استان خراسان شمالی زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

از جمعیت استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی، بیش از ۶۳۰ هزار نفر افراد ۱۵ سال به بالا هستند که جمعیت فعال محسوب می شوند و از این قشر بیش از ۲۷۰ هزار نفر شاغل و ۲۷ هزار نفر بیکار هستند.

ادامه مطلب  کمپ ترک اعتیاد"ققنوس" در شیروان افتتاح شد

براساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن، ۴۴ درصد آن در روستاها سکونت دارند