۷۰ واحد مسکونی تحویل مددجویان بهزیستی شیروان شد
۷۰ واحد مسکونی تحویل مددجویان بهزیستی شیروان شد
رییس اداره بهزیستی شیروان گفت: به مناسبت ایام مبارک دهه فجر، ۷۰ واحد مسکونی ساخته شده برای مددجویان زیر پوشش این اداره در این شهرستان افتتاح و تحویل آنان شد.

علی اکبر آرام روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: از این تعداد ۲۳ واحد مسکونی در نقاط روستایی، ۱۲ باب در شهرها و ۳۵ باب برای خانوارهای دارای ۲ معلول در مجموعه مسکن مهر کوی وحدت شیروان ساخته شده است.

وی با بیان اینکه ساخت مسکن مددجویان با همکاری بهزیستی، بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان و مجمع خیرین انجام شده است، گفت: برای هر واحد مسکونی ۶۰۰ میلیون ریال با همکاری نهادهای مزبور و ۴۵۰ میلیون ریال تسهیلات با کارمزد ۴ درصد پرداخت شده است.

آرام افزود: اینک ۳۵ مددجوی این شهرستان برای دریافت مسکن پشت نوبت هستند که با اداره راه و شهرسازی مکاتباتی برای جانمایی زمین در طرح ملی مسکن انجام شده و ۳۵ خانوار دارای معلول هم شناسایی شده اند که پیگیر انجام قرارداد برای ساخت مسکن برای آنان هستیم.

رییس اداره بهزیستی شیروان گفت: برای ساخت هر واحد مسکونی شهری یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال، روستایی و خانوارهای ۲ معلوله ۸۵۰ میلیون ریال، برای خانوارهای تک معلوله ۱۰۰ میلیون ریال از طرف بهزیستی و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات روستایی پرداخت می شود.

بهزیستی شیروان سه هزار و ۷۰۲ معلول را زیر پوشش دارد که از این تعداد ۴۷ نفر دچار اختلالات بینایی، ۱۹ نفر صوت و گفتار، ۹۰۵ نفر ذهنی، ۴۲۶ نفر شنوایی، هزار و ۴۷۰ نفر معلولان ذهنی و جسمی و ۵۱۱ نفر دچار اختلالات روانی هستند.

شیروان به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

  • منبع خبر : ایرنا