خلیل نیازی

۵۰ درصد کتاب‌های دانش‌آموزان در اختیار مدارس خراسان شمالی قرار گرفت

مسوول توزریع کتاب اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: تاکنون ۵۰ درصد از کتاب‌های درسی دانش آموزان استان در اختیار مدارس قرار گرفته است که این روند تا پایان شهریورماه ادامه دارد.

خلیل نیازی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اظهار داشت: همزمان با بازگشایی مدارس، کتاب های درسی توسط مدیران مدارس در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه امسال همه کتاب‌ها در مدارس توزیع می‌شود و هیچ کتابی در کتاب فروشی‌ها فروخته نخواهد شد گفت: خرید کتاب درسی نیازمند ثبت نام دانش آموزان در سامانه “پادا” و مشخص شدن مدرسه محل تحصیل آن‌ها است و در صورتی که دانش آموزی در این سامانه ثبت نام نکند موفق به خرید کتاب درسی هم نمی‌شود.

نیازی اظهار داشت: دانش آموزانی که مدرسه محل تحصیل خود را تغییر داده اند تا ۳۱ شهریور فرصت دارند نسبت به اصلاح نشانی مدرسه محل تحصیل خود اقدام کنند.

به گزارش ایرنا از سوم مهرماه زنگ آغاز تحصیلی دانش آموزان استان به صورت نمادین به صدا در خواهد آمد.

پیشتر، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفته بود: آموزش حضوری تدریجی در سه مرحله برای دانش آموزان برنامه ریزی شده است.

به گفته مهدی مودی در نخستین مرحله دانش آموزان برای کلاس هایی با ظرفیت پایین تر از ۵۰ نفر و یا مدارسی که زیر ۱۵ نفر دارند که در مجموع ۹۰۰ آموزشگاه استان از ۲ هزار و ۱۲ آموزشگاه دارای کلاس ۱۵ نفر هستند به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

وی اظهار داشته بود که در مرحله دوم مدارسی که تا ۱۵۰ دانش آموز دارند به صورت آموزش ترکیبی مجازی و حضوری و با برنامه ریزی زوج و فرد پس از واکسیناسیون ۱۰۰ درصدی فرهنگیان آموزش آنها که از ۲۰ مهر ماه شروع خواهد شد.

ادامه مطلب  ۷۴ پروژه نوسازی مدارس خراسان شمالی در سال جاری افتتاح می‌شود

وی با بیان اینکه تاکنون ۸۲ درصد فرهنگیان استان دُز اول واکسن کرونا و ۱۷ درصد فرهنگیان هم دُز دوم واکسن را دریافت کرده اند گفته بود که تا ۱۵ مهرماه تمامی رانندگان سرویس مدارس و فرهنگیان واکسینه خواهند شد.

وی در ادامه به مرحله سوم که شامل مدارس دانش آموزان با ظرفیت بیش از ۱۵۰ نفر است اشاره کرده و گفته است که این مدارس به صورت محدود و غیر حضوری خواهند بود اما اگر برای دانش آموزی در خصوص آموزش اشکالی ایجاد شد در طول هفته فقط یکبار کلاس رفع اشکال برگزار خواهد شد.

سال تحصیلی گذشته ۱۸۰هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه استان زیر نظر ۱۴ هزار نفر معلم تحصیل می کردند که از این تعداد ۱۰۴ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی و مابقی متوسطه بود.