حسین فرخنده

۵۰ برنامه فرهنگی ویژه هفته دفاع مقدس در خراسان شمالی اجرا می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: همزمان با گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد هفته دفاع مقدس، ۵۰ برنامه فرهنگی، هنری و قرآنی در این استان اجرا می‌شود که از جمله آن برپایی نمایشگاه کتاب است.

حسین فرخنده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: جریان سازی در مطبوعات و رسانه ها، معرفی تازه های نشر در فضای مجازی، برپایی نمایشگاه کتاب در کوچه کتاب، حمایت از چاپ کتب دفاع مقدس در قالب خرید کتاب و اجرای مسابقات فرهنگی شامل دلنوشته به پدران آسمانی در زمره برنامه های در نظر گرفته شده است.
وی مسابقه کتابخوانی،اهدای کتاب، برگزاری کارگاه های آموزشی برای نویسندگان دفاع مقدس، اکران فیلم سینمایی با موضوع دفاع مقدس در سینماهای استان،بهره گیری از ظرفیت انجمن های هنری برای اجرای برنامه های هفته دفاع مقدس، پخش موسیقی حماسی در فضای مجازی، سرکشی و دیدار با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و جانباران، در صورت امکان حضوری و یا در قالب تماس تلفنی به واسطه شرایط موجود را از دیگر برنامه های گرامیداشت این ایام عنوان کرد .
وی افزود: به همت کانون های فرهنگی و هنری مساجد هم طرح شکوه مادری در قالب تجلیل از مادران شهدا،هنرنمایی گروه های سرود، اجرای طرح تلاوت نور، محفل انس با قرآن به یاد شهدای مقاومت و اجرا می شود.

فرخنده زمینه سازی برای مشارکت فعال مراکز فرهنگی و هنری را پر اهمیت دانست و افزود: از اقدامات این مراکز در این ایام حمایت بعمل خواهد آمد.

وی گفت: در اجرای تمامی برنامه ها، رعایت پروتکل های بهداشتی و اصول فاصله گذاری اجتماعی با دقت اعمال خواهد شد.

به گزارش ایرنا هفته دفاع مقدس در تقویم جمهوری اسلامی ایران به هفته آغازین جنگ ایران و عراق اطلاق می‌شود و از ۳۱ شهریور تا ۶ مهرماه ادامه می‌یابد.

ادامه مطلب  یازدهمین جشنواره ملی عکس رضوی در خراسان شمالی برگزار می‌شود