در نیمه نخست امسال؛

۴۸۹ نفر در شهرستان مانه و سملقان خراسان شمالی شاغل شدند

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مانه و سملقان خراسان شمالی از شاغل شدن ۴۸۹ نفر از نیمه نخست امسال در این شهرستان خبر داد و گفت: این روند تا پایان سال شتاب بیشتری می گیرد.

روح الله کاویانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: شغل این افراد در سامانه رصد اشتغال ثبت شده است و این افراد کسانی هستند که با استفاده از تسهیلات مناسب از سوی دستگاه‌های اجرایی این شهرستان یا مراکز کاریابی صاحب شغل شده اند.

وی افزود: در این میان بیشترین شغل ایجاد شده به ترتیب بوسیله دستگاه های اجرایی صنعت و معدن و کمیته امداد امام خمینی (ره) در قالب تسهیلات بوده است.

کاویانی با بیان اینکه شرکت های صنعتی و کارخانه ها سومین بخش ایجاد کننده اشتغال بودند، خاطرنشان کرد: با افتتاح و بهره برداری از کارخانه فرآوری و خشک کردن انواع میوه ها، برای ۴۳ نفر در این شهرستان شغل ایجاد شد.

وی با اشاره به پرداخت ۶۸میلیارد ریال تسهیلات کرونایی در این شهرستان، یادآور شد: تاکنون ۸۴۶ پرونده با اعتباری بالغ بر ۱۲۴ میلیارد ریال به بانک های عامل برای دریافت تسهیلات کرونایی معرفی شده اند.

کاویانی افزود: افراد معرفی شده به بانک ها برای دریافت تسهیلات در بخش های صنعت، خدمات و صنوف مختلف مشغول به کار بودند که به دلیل شیوع ویروس کرونا مشمول دریافت این تسهیلات شدند.

آشخانه مرکز شهرستان ۱۱۰ هزار نفری مانه و سملقان در ۴۵ کیلومتری غرب بجنورد واقع است.

ادامه مطلب  آتش نشانی شیروان به خودروی بالابر تجهیز شد