دکتر سیداحمدهاشمی

۳۵ درصد جمعیت ۱۵ تا ۱۸ سال خراسان شمالی واکسینه شدند

رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: تاکنون ۳۵درصد جمعیت ۱۵ تا ۱۸ سال و ۱۵ درصد جمعیت ۱۲ تا ۱۵ سال استان در برابر کرونا واکسینه شده‌اند.

دکتر سیداحمدهاشمی روز شنبه در نشست استانی مقابله با کرونا در خراسان شمالی اظهار داشت: همچنین از ابتدای آغاز واکسیناسیون ملی علیه کرونا تاکنون، بیش از ۶۰درصد جمعیت بالای ۱۸ سال استان در برابر کرونا واکسینه شده اند.

وی افزود: تاکنون ۶۳۰ هزار دُز واکسن وارد استان شده است که از این میزان، ۶۱۶ هزار آن توزیع و تزریق شده است.

هاشمی با بیان اینکه روزانه به طور بیش از ۱۰ هزار دُز واکسن در استان تزریق می شود، تصریح کرد: هم اینک به طور میانگین روزانه ۱.۵ درصد جمعیت هدف در استان در برابر کرونا واکسینه می شود و در این میان حتی میزان تزریق روزانه واکسن در شهرستان شیروان به ۲ هزار دُز نیز رسیده است.

وی با اشاره به کنترل موج پنجم کرونا در استان، گفت: وضعیت کرونایی خراسان شمالی کنترل شده است و خوشبختانه همچنان شاهد روند نزولی میزان مبتلایان و بستری های کرونایی هستیم به گونه ای که هم اکنون ۲۸۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی بستری هستند.

هاشمی افزود: همچنین در شبانه روز گذشته ۴۸ بیمار جدید کرونایی بستری و ۴ نفر از شهروندان نیز جان باختند.

براساس آخرین فهرست رنگ‌بندی کرونایی شهرها که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد، شهرستان‌های بجنورد، شیروان، اسفراین و مانه و سملقان در وضعیت نارنجی (پرخطر) و فاروج، گرمه و جاجرم زرد و شهرستان رازوجرگلان نیز در وضعیت آبی قرار گرفته است.

ادامه مطلب  برگزاری کلاس های حضوری منو ط به واکسیناسیون همه معلمان