۳۳ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان بزرگ دزفول بستری هستند
۳۳ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان بزرگ دزفول بستری هستند

به گزارش خبرنگار مهر، علی قمیشی ظهر امروز سه‌شنبه در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان دزفول که در سالن همایش‌های فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: ..

به گزارش خبرنگار مهر، علی قمیشی ظهر امروز سه‌شنبه در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان دزفول که در سالن همایش‌های فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: در دو هفته اخیر تعداد تست‌های مثبت، آمار مراجعان به بیمارستان و میزان بستری‌های کرونایی در شهرستان دزفول افزایش یافته است.

وی برداشته شدن محدودیت‌های صنفی و عادی انگاری شرایط در جامعه را علت اصلی افزایش آمار کرونا در دزفول برشمرد و افزود: دزفول که در روزهای اخیر در وضعیت آبی قرار داشت، اکنون در وضعیت زرد قرار گرفته است.

رئیس علوم پزشکی دزفول عنوان کرد: در زمانی که با کاهش آمار مبتلایان کرونا مواجه بودیم صرفاً بین چهار تا پنج بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان بزرگ دزفول بستری می‌شدند اما در حال حاضر ۳۳ بیمار کرونایی در این بیمارستان بستری هستند.

قمیشی افزایش آمار کرونا در دزفول را نگران‌کننده دانست و گفت: شیبی که در حال حاضر با آن مواجه هستیم همانند شیب پیک دوم است و اگر شرایط به همین منوال پیش برود، وارد یک پیک جدید خواهیم شد.

وی تأکید کرد: لازم است که همه مردم، ادارات و اصناف شهرستان همکاری لازم را در زمینه رعایت موازین بهداشتی داشته باشند تا قبل از شیوع انفجاری ویروس کرونا بتوانیم شرایط را کنترل کنیم و وارد پیک شدید بیماری نشویم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اشاره به ورود یک پارت واکسن کرونا، گفت: این تعداد واکسن، صرفاً برای پرستاران و پزشکانی است که در بخش‌های کرونایی فعالیت می‌کنند؛ همچنین برای شهرستان دزفول نیز سهمیه‌ای در نظر گرفته شده است که به صورت اختصاصی برای تزریق در اختیار پزشکان و پرستاران بخش‌های کرونایی بیمارستان بزرگ دزفول قرار خواهند گرفت.