ابراهیم عباسپور

۲ نوجوان شیروانی در باره محیط زیست کتاب تالیف کردند

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شیروان گفت: ۲ نوجوان این شهرستان خراسان شمالی در باره محیط زیست کتابی باعنوان «نوش داروی زیست محیطی» تالیف و منتشر کردند.

ابراهیم عباسپور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: عنوان و پدیدآورنده کتاب نوش داروی زیست محیطی توسط عرشیا و رویا صادقیان زوارم است که بتازگی راهی بازار نشر شده است.

وی خاطرنشان کرد: کتاب یاد شده دومین کتاب این ۲ نویسنده است که با ایده های خود و جمع آوری مطالب از کتاب های تحصیلی خودشان و حاصل تحقیق تجربی با مستندات علمی و منابع دقیق با موضوعاتی چون حفاظت محیط زیست، بازیافت و کودکان هم می توانند پلیس محیط زیست باشند در ۵۵ صفحه و شمارگان هزار نسخه راهی بازار نشر شده است.

عباسپور اضافه کرد: در راستای بیانیه گام دوم انقلاب و نیاز کشور به علم و تحقیق و ارائه راهبرد در جهت حل بحران آب و حل مشکلات زیست محیطی که در جوامع به وجود آمده است عرشیا و رویا صادقیان زوارم این خواهر و برادر نویسنده شیروانی کتاب نوش داروی زیست محیطی را تقدیم رهبر معظم انقلاب اسلامی کردند تا با هدف اشاعه فرهنگ زیست محیطی برای دانش آموزان ، خانواده ها و جامعه باشد.

شهرستان شیروان با سه هزار و ۷۸۹ کیلومترمربع وسعت، از شمال به کشور ترکمنستان، از جنوب به شهرستان اسفراین، از شرق به شهرستان فاروج و از غرب به بجنورد محدود می‌شود.

این شهرستان مناطق بکر طبیعی نظیر زو ارم و گلیان، بوستان شیرکوه، منطقه حفاظت شده گلیل و سرانی، ییلاقات گیل‌نامانلو، بوانلو و نیز چپانلو را دارد که محل زیست انواع پرندگان است.

منطقه حفاظت شده گلیل و سرانی شیروان که در ‌ ۸۰کیلومتری شمال این شهرستان واقع شده و دارای آب و هوایی سرد و نیمه‌ خشک است، مهم ترین زیستگاه انواع پرندگان و همچنین کل و بز است.

ادامه مطلب  معاون استاندار خراسان شمالی خواستار استفاه از نخبگان در مدیریت شهری شد

این منطقه از متنوع‌ترین زیستگاه‌های گونه‌های وحشی ایران و یکی از مهم‌ترین ذخیره گاه های زیستی و جانوری کشور محسوب می‌شود.