علی بیگ‌زاده

۲۸ کارمند خراسان شمالی بر اثر کرونا جان باختند

معاون توسعه مدیریت استاندار خراسان شمالی از ابتلای بیش از ۹ هزار و ۶۰۰ کارمند به بیماری کووید ۱۹ از ابتدای شیوع کرونا خبر داد و گفت: ۲۸ کارمند در این مدت جان باختند.

علی بیگ‌زاده پیش از ظهر شنبه در ستاد مدیریت کرونا خراسان شمالی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۹ هزار و ۶۲۹ نفر از کارکنان دولت به بیماری کرونا مبتلا شدند که ۹ هزار و ۶ نفر به صورت کامل بهبود یافتند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان شمالی بیان داشت: اکنون ۵۹۵ نفر نیز تحت درمان و گذراندن دوره بیماری خود هستند.

وی افزود: ۲۸ کارمند خراسان شمالی به علت بیماری کرونا تاکنون جان باخته‌اند که ۷ نفر از آنان در دوره پیک پنجم بوده است.

بازگشایی مدارس نیاز به اقناع مردم دارد

احمد برادران نیز در این جلسه گفت: پیک پنجم بیماری کرونا در سطح کشور و استان رو به کاهش است اما ادامه این شرایط مستلزم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فواصل اجتماعی است تا با توجه به آغاز فصل پاییز شاهد پیک بعدی نباشیم.

معاون سیاسی استاندار خراسان شمالی ادامه داد: روند واکسیناسیون در استان بسیار خوب است و به دنبال کاهش سن واکسیناسیون با اجازه مسئولان سطح ملی هستیم.

وی خاطر نشان کرد: موضوع بازگشایی مدارس و رفع دغدغه‌های خانواده‌های دانش آموزان نیاز به اقناع سازی دارد و باید در دستور کار دست اندرکاران باشد.

طاهر رستمی، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری نیز در این جلسه اظهار داشت: در شرایط زرد کرونایی، امکان بازگشایی باشگاه‌ها و استخرهای سرپوشیده با ظرفیت ۳۰ نفر امکان پذیر است.

وی بیان داشت: هیچ نهادی جز ستاد کرونا صلاحیت تصمیم‌گیری در خصوص محدودیت‌ها را ندارد.

ادامه مطلب  تصویب ۴۳۰ میلیارد اعتبار برای رفع مشکلات شهرستان شیروان در دومین سفر استاندار