حجت‌الاسلام والمسلیمن اسدالله جعفری

۲۱۶۸ زندانی خراسان شمالی از شرایط مرخصی استفاده کردند

رییس کل دادگستری خراسان شمالی گفت: رییس کل دادگستری خراسان شمالی گفت: در شش ماه نخست سال ۱۴۰۰ ٬ بیش از ۲۰۰۰ زندانی خراسان شمالی به مرخصی رفته‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلیمن اسدالله جعفری در نشست شورای آمار دادگستری خراسان شمالی اظهار داشت: میزان استفاده قضات از تأسیسات حقوقی در پنج ماهه نخست سال جاری ۲هزار و ۱۹۵ فقره است. این میزان تأسیسات، معادل ۲۷ درصد دادنامه‌های صادره است.

وی افزود: در دوره زمانی مورد نظر یک هزار و ۲۸۲ نفر مشمول تعلیق مجازات، ۸۵۰ نفر مشمول تخفیف مجازات شدند و به علاوه ۳۱ نفر از آزادی مشروط، ۲۶نفر از نظام نیمه آزادی،۲۳ نفر تحت نظارت سامانه الکترونیکی و ۶ نفر هم از قرار تعویق صدور حکم بهره مند گردیدند.

رییس کل دادگستری استان خراسان شمالی همچنین از موافقت کمیسیون مرکزی عفو و بخشودگی قوه قضائیه با ۱۱۲ مورد از درخواست‌های عفو مطرح شده در استان در سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: در سال جاری ۲ هزار و ۱۶۸ نفر به مرخصی اعزام شدند.

به گزارش تسنیم٬ در ۵ ماهه نخست سال جاری تعداد یک هزار و ۱۷۷ مورد بازدید توسط رئیس کل دادگستری استان، مدیران قضایی و سایر قضات از زندان های استان صورت گرفته که بیشترین حجم بازدیدهای انجام شده به ترتیب مربوط به ماه های تیر ، خرداد و اردیبهشت بوده است.

ادامه مطلب  سازندگان بناهای غیر استاندار در خراسان شمالی "محاکمه" می‌شوند