هادی قهرمانیان

۲۰۰ هزار دام سبک در مانه و سملقان خراسان شمال بیمه شد

مدیرجهاد کشاورزی مانه و سملقان گفت: نیمه نخست امسال ۲۰۰ هزار دام سبک در این شهرستان خراسان شمالی بیمه شد که پوشش بیمه‌ای کمک بزرگی به دامپروران برای جبران تلفات احتمالی دام های آنها می کند.

هادی قهرمانیان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: هم اینک ۴۰۰ هزار دام سبک در شهرستان وجود دارد که با رشد ۱۰۰ درصدی بیمه دام ها نسبت به پارسال در مجموع تمامی دام های سبک، تحت پوشش بیمه قرار گرفت.

وی با اشاره به پلاک کوبی دام های سبک و سنگین شهرستان، گفت: امسال همچنین تمامی دام های سبک و ۹ هزار دام سنگین نیز با هدف جلوگیری از قاچاق و جابه‌جایی غیرقانوی دام ها و دریافت نهاده های دامی هویت گذاری شد.

وی افزود: دامپروران می توانند برای پلاک‌گذاری و بیمه نمودن دام های خود به کارگزاری‌ها و نمایندگی‌های صندوق بیمه کشاورزی و دامی در شهرستان مراجعه کنند.

طرح هویت‌دار شدن دام با درج کد ۱۵ رقمی بر روی دامها از سال ۹۸ با هدف جلوگیری از قاچاق دام زنده، دسترسی به آمار دقیق جمعیت دامی و ردیابی دام‌ها اجرایی شده است.

شهرستان ۱۱۰ هزار نفری مانه و سملقان در ۴۵ کیلومتری غرب بجنورد واقع شده است و ۴۰۹ هزار دام سبک و سنگین و ۸۵ هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد.

ادامه مطلب  اجرای رتبه بندی معلمان ضروری است/ پیگیری لایحه رتبه بندی توسط نمایندگان