علی اکبر آرام :

۱۶۵ مددجوی بهزیستی شیروان واکسن کرونا تزریق کردند

رییس اداره بهزیستی شیروان گفت: تاکنون ۱۶۵ مددجوی مراکز شبانه روزی بهزیستی این شهرستان خراسان شمالی ۲ مرحله واکسن کرونا را تزریق کردند.

علی اکبر آرام روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: ۲۷۰ مددجوی تحت پوشش این نهاد در مراکز شبانه روزی نگهداری می شوند که شامل سالمندان و معلولان جسمی، حرکتی و ذهنی هستند که افراد واجد شرایط واکسینه شدند و مابقی تا پایان این ماه واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد.

وی ضمن تاکید به مددجویان برای تزریق واکسیناسیون خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط قرمز شهرستان و وضعیت بد کرونا توصیه می شود افراد واجد شرایط حتما در موعد مقرر برای تزریق واکسن به مراکز تجمیعی مراجعه کنند.

آرام اضافه کرد: چهار دستگاه اکسیژن‌ساز اهدایی توسط صندوق جمعیت سازمان ملل به مرکز سالمندان بهزیستی اهدا شده است که امید است با توجه به بسترگرا بودن تعدادی از مددجویان و یا توان مالی پایین تعدادی از معلولان شهرستان که در منزل نگهداری می شوند شاهد کمک و یا اهدای خیرین برای تهیه کپسول اکسیژن باشیم.

براساس آمار رسمی تا پایان موج چهارم ویروس کرونا یکهزار و ۵۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در خراسان شمالی جان خود را از دست دادند که این میزان در موج پنجم افزایش زیادی داشته است.

براساس اعلام آخرین رنگبندی کرونایی شهرستان ها، هم اکنون شهرستان های بجنورد، اسفراین، شیروان، فاروج، گرمه، جاجرم در وضعیت قرمز و شهرستان های مانه و سملقان و رازوجرگلان نیز در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.

بهزیستی شیروان سه هزار و ۷۰۲ معلول را زیر پوشش دارد که از این تعداد ۴۷ نفر دچار اختلالات بینایی، ۱۹ نفر صوت و گفتار، ۹۰۵ نفر ذهنی، ۴۲۶ نفر شنوایی، هزار و ۴۷۰ نفر معلولان ذهنی و جسمی و ۵۱۱ نفر دچار اختلالات روانی هستند.

ادامه مطلب  معاون استاندار خراسان شمالی خواستار استفاه از نخبگان در مدیریت شهری شد

شیروان به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.