مجید الهی راد

۱۰ هزار بسته نوشت افزار بین دانش آموزان نیازمند خراسان شمالی توزیع شد

۱۰ هزار بسته نوشت افزار بین دانش آموزان نیازمند روز شنبه طی آیینی با حضور مسوولان خراسان شمالی و یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مدرسه شهید شیردل شهر بجنورد مرکز استان توزیع شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی در این آیین اظهار داشت: در مجموع ۱۲ هزار دانش آموز استان تحت پوشش این نهاد هستند که با توزیع این بسته ها نیاز ۱۰ هزار نفر آنها تامین می‌شود.

مجید الهی راد افزود: هر بسته های توزیع شده به ارزش یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است.

وی گفت: ۲ هزار بسته دیگر نیز با نشست هایی که قرار است با نیکوکاران از جمله سپاه جوادالائمه (ع) و سازمان اوقاف و امورخیریه استان برگزار شود در مدت یک هفته آینده تامین خواهد شد.

وی افزود: پارسال همچنین بیش از ۱۳ هزار بسته نوشت افزار و هزار تبلت بین دانش آموزان تحت حمایت این نهاد توزیع شد و امیدواریم امسال نیز به همت نیکوکاران بتوانیم این بسته ها را تهیه و بین آنها توزیع کنیم.

نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین اظهار داشت: سواد و دانش عنصر اصلی نجات بخش انسان است و کسانی که در این راه کمک هایی را می‌کنند به طور یقین پاداش خواهند گرفت.

محمد وحیدی گفت: با توجه به شرایط کرونایی و اقتصادی کمک حال مردم و نیازمندان باشیم تا بازمانده از تحصیل نداشته باشیم.

وی با اشاره به جشن عاطفه ها که هرساله برگزار می‌شود گفت: خوشبختانه در ترویج فرهنگ یاری رساندن به نیازمندان بویژه دانش آموزان در میان مردم شده است.

بیش از ۵۹ هزار و ۸۱۰ خانوار با جمعیت ۱۱۱ هزار و ۷۳۵ نفر در استان خراسان شمالی زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

ادامه مطلب  راه‌اندازی سامانه جامع نیکوکاری در خراسان شمالی

این استان ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارند.

خراسان شمالی از نظر سرانه درآمد خانوار، در ردیف آخرین استانهای کشور قرار دارد.