گلزار شهدای بجنورد به مناسبت هفته دفاع مقدس عطرافشانی شد

گلزار شهدای شهرستان بجنورد به مناسبت هفته دفاع مقدس امروز پنجشنبه با حضور استاندار خراسان شمالی، نماینده ولی فقیه در استان، شماری از مسئولان و مردم شهیدپرور این دیار غبارروبی و عطرافشانی شد.

شرکت کنندگان در آیین غبارروبی گلزار شهدای شهرستان بجنورد که با حضور محمدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی، حجت الاسلام رضا نوری نماینده ولی فقیه در استان، فرماندهان نظامی و انتظامی و شماری از مسئولان و خانواده معظم شهدا و ایثارگران برگزار شد بار دیگر با آرمان های امام راحل و رهبر انقلاب تجدید بیعت کردند.

7d3e000248ce5b0e8e9edaa4a71374ddb2031c78bca8e0158ea5c7c265040de62f70d876654b5347c1a0cdad1e7fb5c0

استاندار خراسان شمالی در این آیین گفت: ارزش گذاری و تکریم خانواده های شهدا ، ایثارگران و رزمندگان نباید فقط مختص به هفته دفاع مقدس باشد بلکه تمام مدیران موظف به حل مشکلات آنان هستند.

محمد علی شجاعی افزود: سپاسگزاری از خانواده های شهدا و ایثارگران نباید فقط در بیان کلمات و جملات باشد بلکه باید در عمل قدردان آنان و یادگاران این دلاورمردان باشیم .

وی عزت و سربلندی ایران را مدیون رشادت های دلاورمردان هشت سال دفاع مقدس دانست و گفت: قدرت اصلی ما ناشی از جانبازی ها، رشادت ها ، ایثارگری ها و جانفشانی های دلاورمردان در سایر کشورهاست .

در این آیین، شرکت‌کنندگان پس از قرائت فاتحه با نثار شاخه های گل بر قبور شهدا یک بار دیگر با اهداف و آرمان‌های امام خمینی (ره)، شهدای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس و شهدای مقاومت تجدید میثاق کردند و یاد و خاطره دلاورمردی‌ها، رشادت‌ها و جانفشانی‌های شهدای خراسان شمالی را گرامی داشتند.

از ۳۱ شهریور تا ۶ مهر هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.

خراسان شمالی بیش از سه هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است، همچنین بیش از ۳۵ هزار رزمنده در دوران دفاع مقدس در عملیات ها حضور داشته اند.

تعداد کل ایثارگران این استان ۱۰ هزار ۲۷۷ نفر، تعداد کل آزادگان ۳۹۷ نفر و جانبازان هفت هزار و ۲۳۲ نفر است.

ادامه مطلب  ۲۸ کارمند خراسان شمالی بر اثر کرونا جان باختند

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد و در شمال شرق کشور واقع است.