خبر ویژه

گزینه‌های احتمالی استانداری خراسان شمالی چه کسانی هستند؟ + سوابق

با روی کار آمدن دولت سیزدهم و رای اعتماد مجلس شورای اسلامی به کابینه پیشنهادی٬ بازار گمانه زنی‌ها در محافل سیاسی و خبری دربراره تغییرات مدیران ارشد سیاسی در استان‌ها نیز قوت رفته است.

با روی کار آمدن دولت سیزدهم و رای اعتماد مجلس شورای اسلامی به کابینه پیشنهادی٬ بازار گمانه زنی‌ها در محافل سیاسی و خبری دربراره تغییرات مدیران ارشد سیاسی در استان‌ها نیز قوت رفته است.

بر اساس اعلام وزارت کشور٬ کمیته‌ای متشکل از نخبگان سیاسی٬ فرهنگی و اجتماعی با تعامل با نمایندگان مجلس و معتمدین محلی٬ وظیفه بررسی سوابق و اعلام نظر نهای درباره گزینه‌های پیشنهادی هر استان را برای استانداری انجام می‌دهند.

علی جدی رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی با اشاره به آخرین وضعیت انتخاب استاندار خراسان شمالی اظها داشت: تغییرات مدیران باید در دستور کار دولت در خراسان شمالی قرار بگیرد و مدیران جوان تر، زبده‌تر و توانمندتر سکان هدایت در خراسان شمالی را برعهده بگیرد چرا که در این زمینه وضع مدیریتی در استان زیاد مناسب نیست.

گزینه‌های احتمالی استانداری خراسان شمالی چه کسانی هستند؟

هر چند هنوز هیچ کدام از نمایندگان خراسان شمالی در مجلس و شخصیت‌های سیاسی مرتبط با استان درباره اسامی مطرح شده و گزینه‌های احتمالی استانداری اعلام نظر نکرده‌اند٬ اما در روزهای گذشته چندین نام به‌عنوان گزینه‌های استانداری خراسان شمالی مطرح شده و خبرهایی از انجام مراحل گزینش این افراد در وزارت کشور نیز به گوش می رسد. در ادامه به بررسی وضعیت و سوابق کاری گزینه‌های احتمالی می‌پردازیم.

حسینعلی یوسف‌علیزاده

حسینعلی یوسفعلی زادهمدیرکل فعلی بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس خراسان رضوی است. وی سابقه فرماندهی سپاه استان خراسان شمالی٬ فرماندهی ناحیه مقاومت سپاه در بجنورد و جانشینی سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی را در کارنامه دارد.

قاسم جعفری

 قاسم جعفری٬ رزمنده و آزاده سال‌های دفاع مقدس٬ نماینده اسبق مردم ۵ شهر استان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی است. در سوابق اجرایی وی نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی (دور نهم)٬ عضو مجلس ایثارگران کشور٬ مسئول کمیته ارزیابی ستاد پژوهش و فناوری استان در سال۱۳۸۷ ٬ نماینده وزیر علوم در تشکل های اسلامی دانشگاه پیام نور کشور و دانشگاه بجنورد٬ عضو حقیقی شورای آموزش و پرورش استان خراسان شمالی و مسئول کمیسیون آموزش و فرهنگ مرکز مطالعات و پژوهش‌های بنیادین انقلاب اسلامی بوده است.

ادامه مطلب  تصویب ۴۳۰ میلیارد اعتبار برای رفع مشکلات شهرستان شیروان در دومین سفر استاندار

سید محمود نظم بجنوردی

سید محمود نظم بجنوردی از فعالان اجتماعی و برادر دو شهید اهل بجنورد است. وی ضمن حضور در جبهه دفاع از حرم در سال‌های ۹۴ تا ۹۶ ٬ به افتخار جانبازی نیز نائل شده است. نظم بجنوردی دانشجوی مقطع دکتری در رشته مدیریت آموزشی بوده و از فعالان اجتماعی کشوری است.

علیرضا صحراگرد

علیرضا صحراگرد از نیروهای اصولگرای بومی استان خراسان شمالی و فرزند شهید صحراگرد است. وی معلم آموزش و پرورش بوده و در سال‌های دولت‌های نهم و دهم در مسئولیت هایی نظیر مدیرکلی استانداری٬ فرمانداری بجنورد و معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خراسان شمالی فعالیت اجرایی داشته است.

صحراگرد از نیروهای جریان ائتلاف انقلاب اسلامی بوده و در ستادهای انتخاباتی نمایندگان مجلس در دوره جاری نیز فعالیت داشته است. وی مدیرعاملی  صندوق مهر امام رضا(ع) را در دولت دهم نیز در کارنامه دارد.

سید محمدرضا حسینی

سید محمدرضا حسینی مشاور رئیس و مدیرکل حوزه ریاست کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) در دوران مدیرت پرویز فتاح را در کارنامه دارد.

وی پیش از این مسئولیت٬ مدیر برنامه ریزی راهبردی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، رئیس اداره پیگیری حوزه ریاست نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، مدیر کل حوزه وزارتی وزارت رفاه و تامین اجتماعی، رئیس اداره ارتباطات نخبگان و منابع علمی دفتر مقام معظم رهبری و معاون اجرایی پژوهشگاه فرهنگ و معارف بوده است.

هادی ذاکری

هادی ذاکری اهل مشهد مقدس و از نیروهای جریان اصولگرایی است که سابقه فعالیت در سمت‌های مختلفی در وزارت کشور را در کارنامه دارد. آخرین معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری البرز در دوران دولت دهم بوده است. مدیرکل اجتماعی و چندین سمت دیگر در استانداری خراسان رضوی نیز از جمله سوابق وی است.