محمدرضا موفق

کرونا موجب تعطیلی برنامه‌های فرهنگی شهرداری بجنورد نشد

معاون فرهنگی شهرداری بجنورد گفت: شیوع بیماری کووید ۱۹ موجب تعطیلی برنامه‌های این سازمان در مرکز استان نشده است.

محمدرضا موفق در گفتگویی، با تشریح اقدامات این سازمان طی امسال، علت تعطیلی برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی شهرداری بجنورد را اجتماع محور بودن آنها برشمرد و اظهار کرد: به علت شیوع این بیماری، استفاده بیشتر از تبلیغات محیطی برای آموزش فرهنگ شهروندی و همچنین مشارکت بیشتر با سایر دستگاه‌ها و نهادها در برنامه‌های مناسبتی مورد تاکید قرارگرفته است.

موفق در ادامه افزود: متاسفانه به علت نبود زیرساخت‌ها، امکان استفاده گسترده از فضای مجازی برای برگزاری این برنامه‌ها وجود ندارد.

معاون فرهنگی شهرداری بجنورد با بیان اینکه مخاطبان برنامه‌های این سازمان، عموم شهروندان از پنج سال به بالا هستند، گفت: بیشترین گروه استقبال کننده از برنامه‌های سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری بجنورد طیف سنی پنج تا ۴۵ سال هستند.

وی در ادامه، تهیه و چاپ کتاب‌های مختلف با هدف آموزش فرهنگ شهروندی برای گروه‌های سنی مختلف را از اقدامات خلاقانه این سازمان برشمرد و افزود: در این زمینه اقدامات خوبی مانند تهیه تیزر و موشن‌گرافیک با هدف آموزش فرهنگ شهروندی و همچنین تهیه بازی‌های فکری همراه با آموزش فرهنگ شهروندی انجام شده است.

موفق در رابطه با اقدامات این سازمان برای فرهنگ سازی کودکان حاشیه شهر نیز ادامه داد: توزیع بسته‌های فرهنگی مانند کتاب، بازی‌های فکری، سی دی و برگزاری برنامه‌های نشاط اجتماعی همراه با مسابقات مختلف فرهنگی-ورزشی در این مناطق در دستور کار قرارگرفته است.

وی افزود: پاکسازی پارک باباامان با مشارکت سمن بارثاوا در فروردین ماه امسال به مناسبت روز طبیعت، مولودی خوانی سیار سه دستگاه رژه خودرویی به همراه توزیع ۳۰۰ پرچم یامهدی به مناسبت نیمه شعبان نیز اجرا شد.

ادامه مطلب  نوبت واکسیناسیون در اسفراین به ۳۵ ساله‌ها رسید

وی با اشاره به طبخ و توزیع ۱۵ هزار پرس غذای گرم در شب‌های قدر بین نیازمندان، گفت: برگزاری جشن روز دختر در محل چهارراه مخابرات با همکاری سمن سفیران کرامت و برگزاری جشن میلاد امام رضا (ع) در محل میدان شهید از دیگر برنامه‌های فرهنگی شهرداری بجنورد طی امسال بوده است.

معاون فرهنگی شهرداری بجنورد در پایان تصریح کرد: مشارکت در پخت و توزیع ۱۵ هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان و نیز توزیع بسته فرهنگی و پرچم در شب عید غدیر در محل میدان شهید و رژه خودرویی بین شهروندان از مهمترین برنامه‌های این سازمان بوده است.