حجت الاسلام رضا نوری

پیروزی در هشت سال دفاع مقدس معجزه الهی بود

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: پیروزی رزمندگان اسلام در جنگ نابرابر هشت سال دفاع مقدس نوعی معجزه الهی بود که این امر به خاطر اخلاص و نیت پاک رزمندگان میسر شد.

حجت الاسلام رضا نوری روز سه شنبه در آیین تجلیل و تکریم سراسری پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت خراسان شمالی در مورد چرایی پیروزی سربازان انقلاب در دفاع مقدس گفت: رزمندگان در جنگ تحمیلی با اخلاص، عبادت، همدلی و علاقه به همدیگر نوعی از صمیمیت را در مناطق عملیاتی ایجاد کردند و پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی را رقم زدند.

وی افزود: جنگ ایران با جناح کفر جنگ نابرابری بود که توسط دشمنان انقلاب برنامه‌ریزی شد و در یک طرف رژیم بعث با امکانات فراوان و حامیان شرق و غرب حضور داشتند و در طرف دیگر جمهوری اسلامی کشوری که تازه استقلال یافته و هنوز پایه های قدرتش مستحکم نشده، قرار داشت.

وی اظهار داشت: جنگ تحمیلی در شرایطی آغاز شد که شیرازه ارتش جمهوری اسلامی بدلیل انقلاب به هم ریخته بود و گروهک های داخلی به درون نظام رخنه و فتنه های کردستان و خوزستان را ایجاد کرده بودند و با وجود تمامی این مشکلات و همچنین فضای سنگین بین المللی، انقلاب ایران به پیروزی دست یافت.

امام جمعه بجنورد عنوان کرد: در حال حاضر هم چنین مشکلاتی در کشور ما وجود دارد و فشارهای دشمنان به نظام جمهوری اسلامی همچنان ادامه دارد اما شاهد حفظ انقلاب و استقلال نظام هستیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در ادامه اخلاص و عمل را نشانه بارز رزمندگان جمهوری اسلامی ایران در جنگ تحمیلی عنوان کرد و گفت: رزمندگان به همراه مردم چنان مستحکم در میدان مبارزه حضور داشتند و چنان اخلاص و تقوا را پیشه کردند که ارزشی برای کینه توزی های دشمنان قائل نبودند.

حجت الاسلام نوری عنوان کرد: نبرد خرمشهر نمونه بارز شجاعت رزمندگان و مردم میهن است که بدون امکانات جنگی و با شجاعت مردم کوچه به کوچه در برابر رژیم بعثی ۳۴ روز در خرمشهر مقاومت کردند.

وی بیان کرد: جوانان ما در جنگ ثابت کردند که هر عملی، شدنی است و اگر در مقابل ۱۷ هزار نیروی جنگی عراق و با پشتیبانی کشورهای شوروی، فرانسه و دیگر کشورهای غربی ایستادگی می کنند از این به بعد هم می‌توانند در برابر زورگویی های مستکبران مقاومت کنند.

ادامه مطلب  پارک دانشجو بجنورد بالاخره تاییدیه استاندارد را گرفت

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی افزود: همه ما می‌دانیم که صدام با آغاز جنگ تحمیلی نه تنها به ما صدمه وارد نکرد بلکه ایمان مردم را در دفاع از ارزش های اسلامی مستحکم‌تر کرد.

وی ادامه داد: روحیه شجاعت و اخلاص امام راحل همواره به جوانان و رزمندگان دفاع مقدس قوت قلب می داد و آنها را مقاوم تر از گذشته می کرد.

امام جمعه بجنورد تاکید کرد: اگر روحیه شجاعت، ایمان، اخلاص و توکل به خداوند را در تمامی زمینه صحنه های زندگی حفظ کنیم، همچنان به پیروزی های انقلاب ادامه می دهیم.

 

جنگ تحمیلی عامل استحکام بنیان‌های انقلاب 

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان شمالی نیز در ادامه این آیین گفت: جنگ تحمیلی این توطئه جهانی که با هدف نابودی انقلاب و محو نظام جمهوری اسلامی ایران طراحی شده بود در برخورد با سد مقاومت مردم ناکام ماند و این تهدید بزرگ خلاف اراده ابرقدرت‌ها، عامل استحکام بنیان‌های انقلاب شد.

علی بیگ زاده دوران دفاع مقدس نقطه عطفی در تاریخ ایران عنوان کرد و افزود: جنگ تحمیلی ایران و عراق با تمامی جنگ های گذشته تاریخ تفاوت فراوانی داشت چرا که تمامی شرق و غرب در یک طرف علیه ایران صف آرایی کرده بودند.

وی ادامه داد: قاطعیت خمینی(ره) در اداره این جنگ نابرابر، اخلاص مردم، حضور فعال زنان در پشت جبهه از جمله ویژگی های برجسته دفاع مقدس بود که این روحیه شهادت طلبی و شجاعت موجب شد تا هیچ کسی جرات حمله نظامی به ایران را نداشته باشد.

این آیین روز سه شنبه با حضور مدیران، بسیجیان و مردم ولایتمدار بجنورد در مصلای این شهر برگزار شد و از ۳۰۰ نفر رزمنده دفاع مقدس هم تجلیل شد.