مجید الهی راد

پرداخت ۱۱ میلیارد تومان زکات توسط مردم خراسان شمالی

دبیر شورای زکات استان خراسان شمالی گفت: مردم نیکوکار استان از ابتدای سال تاکنون ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان زکات واجب و مستحبی پرداخت کرده‌اند.

صبح امروز مجید الهی راد در گفت‌وگو با رسانه ها بابیان اینکه یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از زکات جمع‌آوری‌شده در قالب زکات مستحبی و ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان نیز زکات واجب بوده است افزود: بیش از ۵ میلیارد تومان نیز زکات فطریه مردم نوع‌دوست استان بوده به نیازمندان این نهاد اهداشده است.

وی با تأکید بر مصرف زکات برای رفع فقر و مشکل نیازمندان تصریح کرد: مبالغ زکات جمع‌آوری‌شده، در بخش‌های مسکن، جهیزیه، معیشت و هزینه‌های درمان و تحصیل مددجویان تحت پوشش هزینه می‌شود و بخشی نیز توسط شورای زکات در همان محل جمع‌آوری‌شده برای احداث پروژه‌های عام‌المنفعه هزینه می‌شود.

مدیرکل کمیته خراسان شمالی گفت: آموزش عاملان زکات، نشست و دیدار با ائمه جمعه، استفاده از مبلغان افتخاری و عاملان از مجموعه اقداماتی است که در استان باعث افزایش پرداخت زکات شده است.

دبیر شورای زکات خراسان شمالی گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته در حال حاضر تعداد هزار و ۷۲۳ نفر به‌عنوان عامل افتخاری و ۱۵۷ نفر نیز به‌عنوان مبلغ افتخاری با دبیرخانه شورای زکات خراسان شمالی همکاری دارند.

وی در ادامه به برنامه‌های شاخص تبلیغی حوزه زکات در جهت ترویج فرهنگ پرداخت زکات اشاره کرد و گفت:برگزاری برنامه خدا قوت کشاورز، هر مسجد یک پایگاه زکات، اجرای رزمایش مواسات و همدلی، جلسه کمیته تبلیغ و فرهنگ‌سازی زکات ازجمله برنامه‌های این حوزه محسوب می‌شود.

ادامه مطلب  ارسال پروند مددجویان به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات اشتغال