فهیمه مهمان نواز

پارک دانشجو بجنورد بالاخره تاییدیه استاندارد را گرفت

مدیرکل استاندارد خراسان شمالی از صدور تاییدیه تجهیز پارک دانشجوی بجنورد خبر داد.

فهیمه مهمان نواز در گفت و گویی اظهار کرد: به منظور حفظ سلامت و ایمنی استفاده کنندگان از تجهیزات زمین های بازی، پس از پیگیری های مکرر کارشناسان اداره کل، شهرداری بجنورد موفق به اخذ تاییدیه استاندارد تجهیز بازی ترکیبی مستقر در زمین بازی پارک دانشجو شد.

وی با بیان اینکه رعایت نکات ایمنی در وسایل بازی و تجهیزات پارک‌ها و شهربازی‌ها مشمول استاندارد اجباری است، تاکید کرد: الزام استاندارد برای تجهیزات بازی شامل سه مرحله ساخت، نصب و بهره‌برداری است که برای دریافت تاییدیه استاندارد باید هر سه مرحله تحت نظارت کارشناسان ذیربط انجام شود.

وی اظهار کرد: نوع وسایل بازی و محل نصب آن ها نیز در تمامی مراکز تفریحی باید دارای کیفیت و شرایط مشخص شده استاندارد باشد .

اعلام جرم علیه یک واحد تولیدی

مدیرکل استاندارد خراسان‌شمالی همچنین از اعلام جرم علیه یک واحد تولیدکننده سنگدانه در استان خبر داد.

مهمان نواز اظهار کرد: در راستای نظارت بر کیفیت کالاهای مشمول قوانین و مقررات استاندارد اجباری، در جریان بازرسی از واحد های تولیدی، مشخص شد یک واحد تولیدی به صورت غیر قانونی فک پلمب کرده و تولیدات غیر مجاز دارد.

وی تصریح کرد: به استناد  ماده ۱۵ و بندهای یک و دو ماده ۴۰ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، پرونده یک واحد تولیدی فرآورده سنگدانه در شهرستان جاجرم به علت فک پلمب غیر قانونی، تولید غیر مجاز و عدم دریافت پروانه استاندارد اجباری ، برای اقدامات حقوقی به محاکم قضایی ارجاع شد.

ادامه مطلب  جاده بجنورد - شمال، تمام نشده توسط روحانی افتتاح شد!/دولت در انجام وعده‌اش ناکام ماند