ویژه برنامه‌ها

ویژه برنامه‌های شبکه اترک به مناسبت روزهای حزن و اندوه آخر ماه صفر

صدا و سیمای خراسان شمالی ویژه برنامه‌هایی به مناسبت سالروز رحلت رسول گرامی اسلام (ص)، شهادت امام حسن (ع) و امام رضا (ع) روی آنتن می‌برد.

«مدینه در ماتم» عنوان برنامه ای است که در سالروز رحلت پیامبر (ص) و شهادت امام حسن (ع) از صدای اترک پخش می‌شود. هدف این برنامه تبیین ویژگی‌های اجتماعی شخصیت حضرت محمد (ص) به عنوان اسوه حسنه و امام حسن مجتبی (ع) به عنوان کریم اهل بیت است که با دعوت از کارشناسان مذهبی سعی می‌شود تا ضمن آشنایی بیشتر مخاطبان با شخصیت اخلاقی این دو بزرگوار، اخلاق فردی، اجتماعی و سیاسی پیامبر اکرم (ص) و حضرت امام حسن مجتبی (ع) نیز تشریح و تبیین شود.         گزارش، زیارت پیامبر (ص) از راه دور، معرفی کتاب درباره شخصیت رسول اکرم (ص) و امام حسن (ع)، بسته صوتی (گفت و گو با علمای اهل سنت درباره  شخصیت اخلاقی پیامبر (ص))، شعر شاعران، تلفن، پیامک و دل نوشته‌های شنوندگان، مداحی  و روضه، موسیقی‌های مناسبتی و… از جمله بخش های این برنامه است.

«مدینه در ماتم» به  تهیه کنندگی زهرا تیمورزاده، سه شنبه ۱۳ مهر مصادف با ۲۸ صفر ساعت ۱۰ به مدت ۹۰ دقیقه از صدای اترک به صورت زنده پخش می‌شود.

ویژه برنامه «سلام آقا» به مناسبت شهادت امام رضا (ع) روی موج رادیو اترک می رود. هدف این برنامه آشنایی مخاطبان با ویژگی‌های شخصیتی و فضایل اخلاقی امام رضا (ع) است. به همین منظور تلاش می‌شود تا با بهره گیری از حضور کارشناسان مذهبی،  فضایل اخلاقی و کرامات ایشان برای مخاطبان تبیین شود. گزارش های مردمی، گزارش از اهل سنت استان، آداب زیارت، شعر شاعران، پنجره فولاد، خاطره‌های خدام رضوی، ارتباط با مشهد مقدس، تلفن، پیامک و دل نوشته‌های شنوندگان، مداحی  و مرثیه خوانی، موسیقی‌های مناسبتی و… از دیگر بخش های این برنامه است.

ادامه مطلب  تلخ‌کامی باغداران خراسان شمالی به علت سرقت‌ها

برنامه «سلام آقا» به تهیه کنندگی مینا احمدی پنجشنبه ۱۵ مهر مصادف با ۳۰ صفر سالروز شهادت امام رضا (ع)، ساعت ۱۰ به مدت ۹۰ دقیقه از صدای اترک به طور زنده پخش می‌شود.

سیمای اترک نیز با ویژه برنامه «اشک سرخ» به مناسبت ایام رحلت نبی مکرم اسلام (ص) و شهادت دو سلاله پاکش امام حسن مجتبی (ع) و امام علی بن موسی الرضا (ع)، مهمان دوست داران اهل بیت علیه السلام می‌شود.

در این ویژه برنامه‌ با دعوت از کارشناسان مذهبی ضمن معرفی ویژگی‌های شخصیتی و اجتماعی حضرت محمد (ص) و امام حسن و امام رضا علیه السلام، وقایع دوران زندگی و حیات این بزرگواران بررسی شده و به نقش اسلام و تشیع در زندگی و کرامات انسانی پرداخته می‌شود. مداحی و گفت و گو با ذاکران اهل بیت (ع)، ارتباط با شهرهای مذهبی، گزارش از هیات مذهبی، موسیقی تصویر مناسبتی، معرفی کتاب، پخش قسمت های کوتاه از فیلم و آثار مناسب با موضوع دینی، تلفن و پیامک مردمی و … از بخش های گوناگون این برنامه است.

«اشک سرخ» به تهیه کنندگی حسین علیزاده از دوشنبه ۱۲مهر ساعت ۲۱ به مدت سه شب، مصادف با ایام رحلت پیامبر اکرم (ص)، شهادت امام حسن (ع) و امام رضا (ع) از سیمای اترک به صورت زنده روی آنتن می رود.