مهرداد داودزاده

هیات تجاری خراسان شمالی به قزاقستان اعزام می‌شود

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی از اعزام هیات تجاری ۲۰ نفره استان به کشور قزاقستان در مهرماه جاری خبر داد.

مهرداد داودزاده روز یکشنبه به خبرنگاران اظهار داشت: این هیات تجاری و بازاریابی با همکاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان به کشور قزاقستان اعزام می شود.

وی خاطرنشان کرد: این هیات تجاری متشکل از شرکت‌های توانمند در حوزه صادرات، تجار و بازرگانان و واحدهای تولیدی است و از ۲۵ تا ۳۰ مهرماه جاری در قزاقستان حضور خواهد داشت.

داودزاده در باره برنامه های پیش بینی شده در این سفر گفت: دیدار با تجار، بازرگانان و مسوولان اتاق بازرگانی قزاقستان، دیدار با مقامات سفارت جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان، بازدید از حوزه های تخصصی بخش کشاورزی، صنعت ساختمان و لجستیک قزاقستان از جمله این برنامه ها است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی افزود: کشور قزاقستان دروازه ورود به اوراسیا است و نقش زیادی در دستیابی به بازار کشورهای اروپایی و تامین بازار جدید صادراتی دارد.

این دومین اعزام هیات تجاری از خراسان شمالی به کشورهای خارجی است. تابستان امسال یک هیات تجاری از این استان به کشور ارمنستان اعزام شد.

ادامه مطلب  خراسان شمالی در صدور مجوز سرمایه‌گذاری برتر کشوری شد