ابوالفضل محبان

هلال احمر خراسان شمالی به ۲ روستای سیستان و بلوچستان آبرسانی کرد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی گفت: این جمعیت در راستای اجرای طرح نذر آب به ۲ روستای منطقه تگور شهرستان میرجاوه استان سیستان و بلوچستان آبرسانی کرد.

ابوالفضل محبان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: طرح نذر آب امسال برای چهارمین سال متوالی در استان هایی که دچار مشکل کم آبی بوده، اجرا می شود که با این اقدام علاوه بر ارتقای سطح سلامت آب شرب، مشکلات زیستی خانوارهای مناطق محروم هم برطرف می شود.

وی با بیان اینکه طرح نذر آب فقط تامین آب آشامیدنی نیست، اظهار کرد: این طرح‌ها در سه محور سلامت و بهداشت، معیشت و خدمات عمرانی در حال اجراست و به همین منظور در اجرای این طرح در منطقه تگور به یک روستا با اجرای هزار و ۲۰۰ متر لوله کشی آبرسانی شد و ۲۵ تانکر هزار لیتری نیز به یک روستای دیگر اهدا شد تا با توجه به کم آبی این روستا آب مناسب در دسترس مردم قرار گیرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان افزود: علاوه بر این تحویل بسته‌های بهداشتی و توزیع بسته‌های مواد غذایی و لباس و کفش نیز در این روستاها انجام شده است.

وی ارزش این خدمات و تانکر ها را بیش از سه میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: بخشی از هزینه این امور از سوی جمعیت هلال احمر و بخشی توسط خیران استان تامین شده است.

وی خاطرنشان کرد: ۲۰ نفر از نیروها و داوطلبان هلال احمر برای آبرسانی و محرومیت زدایی به این منطقه اعزام شده اند.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.

جمعیت هلال احمر خراسان شمالی دارای ۱۶۰ نیروی دائمی، ۳ هزارنیروی امداد و نجات و هفت هزار داوطلب جوان است.

خراسان شمالی با دارا بودن ۸۶۳ هزار نفر نیرو در شمالشرق کشور قرار دارد.

ادامه مطلب  نجات فرد سقوط کرده از دره کاویان در اسفراین