مهدی خطیب زاده

هشت میلیارد ریال اقلام ورزشی و بهداشتی در مدارس خراسان شمالی توزیع شد

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: به مناسبت شروع سال تحصیلی جدید در قالب طرح «مهر با نشاط» هشت میلیارد ریال تجهیزات ورزشی و اقلام بهداشتی تهیه و در مدارس استان با اولویت مناطق محروم استان توزیع شد.

مهدی خطیب زاده روز پنجشنبه در حاشیه مراسم نمادین توزیع تجهیزات ورزشی و کالاهای بهداشتی در سطح مدارس استان که در هنرستان دخترانه کارو دانش اندیشه بجنورد برگزار شد، به خبرنگاران اظهار داشت: این وسایل و تجهیزات ورزشی بیشتر در مدارس مناطق محروم روستایی و حاشیه نشین و یا مدارسی که امکانات ورزشی کمی دارند، توزیع شد.

وی گفت: ازجمله تجهیزات ورزشی توزیع شده در این طرح انواع توپ رشته‌های ورزشی، طناب، شطرنج، میزپینگ پنگ وتور دروازه است.

وی با بیان اینکه در ۹ شهرستان و منطقه و استان بویژه مناطق کم برخوردار این وسایل ورزشی به تناسب داشتن امکانات توزیع می‌شود، گفت: مهمترین مساله برای تحصیل بهتر دانش آموزان داشتن شور و نشاط است که این وسایل بازی با این هدف در اختیار مدارس قرار گرفت.

خطیب زاده اظهار داشت: امروز به منظور حفظ سلامت دانش آموزان و رعایت نکات بهداشتی توسط آنها در مدارس و محیط مدرسه به همراه تجهیزات ورزشی،  اقلام بهداشتی نیز خریداری و توزیع شد.

وی گفت: اقلام بهداشتی توزیع شده شامل ماسک، مایع دست و مواد ضدعفونی کننده است که در اختیار مدارس قرار گرفته است.

سرانه فضای ورزشی مدارس خراسان شمالی ۴۴ سانتیمتر است

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت:سرانه فضای ورزشی مدارس استان ۴۴ سانتیمتر است که از این میزان ۲۴ سانتیمتر فضای ورزشی روباز و ۲۰ سانتیمتر فضای پوشیده است.

خطیب زاده اظهار داشت: این استان از لحاظ سرانه فضای ورزشی روباز در رتبه هفتم کشوری و فضای سرپوشیده در رده ۱۵ هستیم.

وی افزود: ۶۰ فضای ورزشی در آموزش و پرورش استان وجود دارد که کلاس درس تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی فوق برنامه در این اماکن انجام می شود.

ادامه مطلب  ۷۴ پروژه نوسازی مدارس خراسان شمالی در سال جاری افتتاح می‌شود

وی با بیان اینکه توجه به بهسازی زمین های ورزشی که در حیاط مدارس وجود دارند کمک زیادی به کیفیت بخشی به درس تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی مدارس می کند، گفت: در این خصوص هم حدود ۱۵ درصد زمین های ورزشی مدارس نیاز به بهسازی دارند.

بیش۱۸۰هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه استان زیر نظر ۱۴ هزار نفر معلم تحصیل می کنند که از این تعداد ۱۰۴ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی و مابقی متوسطه هستند