سعید علیپور :

نیکوکار شیروانی باغ گردوی خود را وقف دانش‌آموزان بی‌بضاعت کرد

مدیر اداره اوقاف و امور خیریه شیروان گفت: نیکوکار این شهرستان باغ گردوی خود را وقف دانش‌آموزان بی‌بضاعت دهستان جیرستان بخش سرحد کرد که ارزش آن بیش از پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است.

سعید علیپور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: باغ گردوی غلامحسن پیرزاده واقف خیراندیش سه هزارمتر مربع وسعت دارد.

وی با بیان اینکه این چهارمین وقف شهرستان شیروان در سال جاری است خاطرنشان کرد: نخستین موقوفات شیروان در سال جاری شامل ۲ وقف به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال به ثبت رسیده است.

علیپور اضافه کرد: یکی از موقفات شامل پنج درخت مثمر به نیت پنج تن در زمینی به مساحت ۵۰ مترمربع و همچنین یک قطعه باغ میم انگور به نیت عزدارای سیدالشهدا در زمینی به مساحت هزار مترمربع است.

مدیر اداره اوقاف و امور خیریه شیروان با قدردانی از واقفان در این امر خیر و خداپسندانه گفت: توصیه می شود واقفان موقوفات را در زمینه ازدواج، قرآن، کمک به معلولان، دانش آموزان نیازمند و آزادی زندانیان جرائم غیرعمد هزینه کنند.

علیپور تصریح کرد: با توجه به شیوع کرونا و شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه، مرم همچنان در کمک به کارهای خیر و خداپسندانه پیشگام هستند و گام های بزرگ تری در این زمینه بر خواهند داشت.

اینک تعداد کل رقبات این شهرستان سه هزار و ۱۶۷ مورد ، بقاع متبرکه ۶۱ و تعداد موقوفات ۹۵۴ مورد است.

شیروان به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

ادامه مطلب  نمایشگاه هفته دفاع مقدس در شهرداری شیروان گشایش یافت