سعید علیپور :

نیکوکار شیروانی باغ گردوی خود را وقف دانش‌آموزان بی‌بضاعت کرد

مدیر اداره اوقاف و امور خیریه شیروان گفت: نیکوکار این شهرستان باغ گردوی خود را وقف دانش‌آموزان بی‌بضاعت دهستان جیرستان بخش سرحد کرد که ارزش آن بیش از پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است.

سعید علیپور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: باغ گردوی غلامحسن پیرزاده واقف خیراندیش سه هزارمتر مربع وسعت دارد.

وی با بیان اینکه این چهارمین وقف شهرستان شیروان در سال جاری است خاطرنشان کرد: نخستین موقوفات شیروان در سال جاری شامل ۲ وقف به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال به ثبت رسیده است.

علیپور اضافه کرد: یکی از موقفات شامل پنج درخت مثمر به نیت پنج تن در زمینی به مساحت ۵۰ مترمربع و همچنین یک قطعه باغ میم انگور به نیت عزدارای سیدالشهدا در زمینی به مساحت هزار مترمربع است.

مدیر اداره اوقاف و امور خیریه شیروان با قدردانی از واقفان در این امر خیر و خداپسندانه گفت: توصیه می شود واقفان موقوفات را در زمینه ازدواج، قرآن، کمک به معلولان، دانش آموزان نیازمند و آزادی زندانیان جرائم غیرعمد هزینه کنند.

علیپور تصریح کرد: با توجه به شیوع کرونا و شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه، مرم همچنان در کمک به کارهای خیر و خداپسندانه پیشگام هستند و گام های بزرگ تری در این زمینه بر خواهند داشت.

اینک تعداد کل رقبات این شهرستان سه هزار و ۱۶۷ مورد ، بقاع متبرکه ۶۱ و تعداد موقوفات ۹۵۴ مورد است.

شیروان به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

ادامه مطلب  ۱۶۵ مددجوی بهزیستی شیروان واکسن کرونا تزریق کردند