رسول ضیغمی

نیکوکاران ۶ نقطه حادثه خیز محور رازوجرگلان به بجنورد را ایمن کردند

مدیر راهداری رازوجرگلان خراسان شمالی گفت: نیمه نخست امسال ۶ نقطه حادثه خیز در این شهرستان مرزی با مشارکت نیکوکاران ایمن شد که کاهش تصادفات جاده ای در پی خواهد داشت.

رسول ضیغمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: از این ۶ نقطه ایمن شده، چهار نقطه در پیچ روستاهای گرکز، کرپشلی و اشتوت بخش جرگلان و دو نقطه نیز در ورودی شهر راز و بخش غلامان بوده است.

وی افزود: هم اینک نیز، نقاط حادثه خیز راه های شهرستان در حال شناسایی اولیه است که در این بین، برخی را می توان با اعتباری اندک و تنها با نصب تابلوهای خطر نیز ایمن کرد.

ضیغمی با بیان اینکه لکه‌گیری، ایمن سازی حاشیه راه، شانه سازی و نصب تابلو اخطار در گردنه‌های مختلف از مهم‌ترین اقدامات این اداره است، گفت: در این میان اگرچه، خاکریزی و تعریض پیچ ورودی تنگه ترکمن در بخش مرکزی انجام شده است اما، ایمن سازی کامل آن اعتبار زیادی را می طلبد.

وی با اشاره به نیمه کاره ماندن محور باغلق به اشرفدره، یادآور شد: با توجه به برآوردهای مالی امسال، آسفالت این محور نیازمند ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار است که جدای از کمک های نیکوکاران نیازمند جذب اعتبارات استانی و ملی است.

شهرستان مرزی راز و جرگلان ۷۰ هزار نفر جمعیت دارد و مرکز آن شهر راز در ۱۲۰ کیلومتری شمال بجنورد واقع است.

طول راه های راز و جرگلان ۴۰۰ کیلومتر است که هم اکنون ۱۰۰ کیلومتر از راه های روستایی این شهرستان نیاز به ساماندهی و مرمت دارد.

ادامه مطلب  توزیع ناعادلانه نیروها عامل کمبود پزشک در برخی مناطق کشور است