مهدی کرامتی

نوبت واکسیناسیون در اسفراین به ۳۵ ساله‌ها رسید

فرماندار اسفراین گفت: واکسیناسیون متولدین سال ۱۳۶۵ به قبل که براساس موافقت وزارت بهداشت ، در مان و آموزش پزشکی از امروز - چهارشنبه- در این شهرستان ۱۵۷ هزار نفری آغاز شد.

مهدی کرامتی در حاشیه بازدید از مرکز تجمیعی واکسیناسیون اسفراین به خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به ایجاد زیر ساخت لازم برای واکسیناسیون گسترده در شهرستان وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با درخواست مسوولان این شهرستان برای واکسینه سنین ۳۵ سال به بالا در شهر و ۱۸ سال به بالا در روستاها موافقت کرده است.

وی افزود: از ابتدای شیوع کرونا مردم اسفراین همکاری خوبی با ستاد کرونا دارشتند و تجلی این همراهی و همدلی در زمان واکسیناسیون عمومی است که طبق زمان بندی گروه های مختلف واکسینه می شوند.

وی با بیان اینکه بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشکده علوم پزشکی اسفراین همواره رتبه های بالایی را در اجرای برنامه واکسیناسیون کرونا داشته، افزود: حوزه سلامت شهرستان تمامی ظرفیت سازی و برنامه ریزی لازم را پیش از دریافت واکسن انجام داده است.

کرامتی با اشاره به پیشگامی اسفراین در انجام واکسیناسیون و واکسینه ۶۶ درصد جمعیت هدف در اسفراین ابراز امیدواری کرد: با تسریع در روند واکسیناسیون و همکاری بیش از پیش مردم به زودی این پوشش ۷۰ درصدی تزریق واکسن را در شهرستان خواهیم داشت.

فرماندار اسفراین پس از بازدید از مرکز تجمیعی واکسیناسیون شهرستان بر اساس اولویت بندی گروه های سنی واکسن کرونا را تزریق کرد.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد از ۱۲ تیرماه در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد .

ادامه مطلب  پیرزن ۸۵ ساله اسفراینی کرونا را شکست داد