حجت الاسلام محمد حسین عزیزی :

نماز جمعه اتصال بین حاکمیت و مردم است

امام جمعه موقت اسفراین گفت : نمازجمعه قرارگاه فرهنگی و سنگری مقدس برای حفاظت و پاسداری از انقلاب اسلامی و اتصال بین حاکمیت و مردم است.

حجت الاسلام محمد حسین عزیزی در آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان اسفراین که با حضور نمازگزاران و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در میعاگاه عاشقان الله مسجد اعظم امام خمینی(ره) شهرستان برگزار شد، پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی با تبریک عید سعید غدیر خم، دهه ولایت و امامت غدیر را سر چشمه ولایت و امامت عنوان و اظهار کرد: ولایت فقیه از برکات چشمه جوشان غدیر است.

 وی گفت: نمازجمعه قرارگاهی فرهنگی و سنگری مقدس برای حفاظت و پاسداری از انقلاب اسلامی است.

خطیب نماز جمعه موقت اسفراین تصریح کرد: واقعه غدیر خم که در آخرین سال زندگی رسول گرامی اسلام (ص)، رخ داد و در آن حضرت علی (ع) به جانشینی آن حضرت (ص) برگزیده شد، حادثه‌ای تاریخی نیست که در کنار دیگر وقایع بدان نگریسته شود بلکه غدیر یک تفکر و نشانه و رمزی است که از تداوم خط نبوت خبر می‌دهد و نقطه تلاقی کاروان رسالت با طلایه داران امامت و چشمه‌ای است که تا پایان هستی می‌جوشد.

حجت الاسلام عزیزی در ادامه با گرامیداشت پنجم مرداد ماه سالروز برگزاری اولین نماز جمعه، گفت: نمازجمعه از برکات و مولود اصلی انقلاب اسلامی است که نقشی بسیار مهم در ترویج مبانی دینی و مذهبی کشور به همراه داشته است.

وی گفت : نماز جمعه اتصال بین حاکمیت و مردم است، مسائل جامعه یک‌بار در طول هفته در نماز جمعه مطرح می‌شود و بحث تقوا، مسائل اجتماعی و سیاسی محور نمازجمعه است رابطه امام جمعه و امت نیز در نماز جمعه تعریف می‌شود.

ادامه مطلب  دولت گذشته برای اصلاح قیمت محصولات کشاورزی مقاومت می‌کرد؛ چرا باید کشاورزی یارانه پرداخت کند؟