حجت الاسلام عظیم آسوده

نفرات برتر چهل و چهارمین مسابقات قرآن کریم خراسان شمالی معرفی شدند

آیین پایانی چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم خراسان شمالی دوشنبه شب در آستان امامزاده سیدعباس(ع) بجنورد برگزار شد و نفرات برتر استان در ۲ بخش خواهران و برادران معرفی شدند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی در این آیین اظهار داشت: در مجموع ۶۱۶ نفر از داوطلبان این دوره از مسابقات در مرحله شهرستان شرکت کردند و از این تعداد ۱۴۴ قاری قرآن به مرحله استانی راه پیدا کردند و در نهایت تعداد قاری از این استان به مرحله کشوری معرفی شدند.

حجت الاسلام عظیم آسوده افزود: این مرحله از مسابقات در بخش برادران با حضور ۶۹ نفر در محل شبستان امامزاده سید عباس(ع) بجنورد و در بخش خواهران با حضور ۷۵ نفر از بانوان برگزیده مرحله شهرستانی در محل دانشکده علوم قرآنی بجنورد برگزار شد.

وی بیان کرد: همچنین در بخش دعاخوانی نیز که به صورت استانی برگزار ‌شد که ۲۳ نفر در بخش خواهران و ۳۰ نفر در بخش برادران با یکدیگر رقابت کردند که داوری این بخش از مسابقات پس از ضبط توسط داوران تهرانی معرفی می شوند.

مدیر کل اوقاف خراسان شمالی افزود: ۲ تیم داوری مرحله استانی چهل و چهارمین مسابقات قرآن کریم در خراسان شمالی را داوری کردند و این مسابقات به صورت حضوری و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار شد.

وی عنوان کرد: براساس اعلام هیات داوران، در بخش خواهران در رشته حفظ کل زهرا نجم حسینی، زینب رضایی و فاطمه اسدی به ترتیب اول تا سودم در حفظ ۲۰ جزء فهیمه حداد، حمیده خوش سیرت و پریسا شکسته بند به ترتیب اول تا سوم و در بخش ۱۰ جزء رقیه قوش قلعه، رضوان موسوی و فاطمه رهنما به ترتیب اول تا سوم شدند.

حجت الاسلام آسوده ادامه داد: در بخش برادران نیز در رشته حفظ کل حمید رحمتی، حسین خسروی و مهدی دری به ترتیب اول تا سوم و در حفظ ۲۰ جزء امین امینی فرد و سجاد فیاض اول و دوم و در ۱۰ جزء امین الهی نفر اول شد.

ادامه مطلب  ثبت ۲۶ موقوفه جدید در خراسان شمالی