علی اکبر دلیرصحرایی :

نظارت دامپزشکی بر کشتار حدود چهار هزار راس دام قربانی

معاون فنی اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی گفت: به مناسبت عید قربان، دامپزشکان و گروه های نظارتی بر سلامت سه هزار ۹۹۰ راس دام زنده نظارت و بازرسی کردند.

«علی اکبر دلیرصحرایی» در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در روز عید قربان، نظارت و بازرسی بهداشتی از دوهزار و ۳۸۶ لاشه دام انجام شد که این نظارت ها منجر به ضبط و معدوم سازی دو لاشه شد و ۱۴۱ لاشه هم با حذف بخشی از لاشه، قابل مصرف اعلام شد.

معاون فنی اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در مجموع، نظارت های دامپزشکان و گروه های بازرسی دامپزشکی منجر به معدوم سازی ۷۹ کیلوگرم لاشه و ۳۶۸ قطعه آلایش دام شده است.

وی با بیان اینکه کشتار دام قربانی در منازل، بهداشت و سلامت را به مخاطره می اندازد، افزود: مردم شهرستان راز و جرگلان همچنان کشتار دام را در منازل انجام می دهند و از هدایت کشتار دام به کشتارگاه امتناع می کنند.

وی گفت: با توجه به فرهنگ حاکم در مردم اهل سنت در شهرستان راز و جرگلان، استقبال مردم از کشتارگاه خوب نیست اما در سایر شهرستان های استان استقبال خوبی از کشتارگاه ها انجام شده است.

دلیرصحرایی گفت: در روز عید قربان، ۱۶ مورد تذکر به افرادی که قصد کشتار دام در معابر شهری را داشتند، داده شد و کشتار دام  به منازل هدایت شد.

معاون فنی اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی اظهار داشت: چند مورد تذکر بهداشتی هم برای جمع آوری پوست به افراد داده شد.

ادامه مطلب  پارک دانشجو بجنورد بالاخره تاییدیه استاندارد را گرفت