علی مستوفیان

موافقت اصولی برای ایجاد مجتمع گردشگری روستای بیگان شیروان صادر شد

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: موافقت اصولی برای ایجاد مجتمع گردشگری در روستای بیگان شیروان با حجم سرمایه‌گذاری ۵۸ میلیارد ریال صادر و به سرمایه‌گذار تحویل شد.

علی مستوفیان اظهار کرد: برای نخستین بار در استان، مجوزهای بی‌نام حوزه گردشگری صادر و در سامانه انتقال آنی مجوزهای سرمایه‌گذاری بارگذاری شد.

وی خاطرنشان کرد: با تحقق این مهم، بروکراسی‌های اداری از مقابل سرمایه‌گذاران، برداشته شده است و با راه‌اندازی این سامانه می‌توانیم با تسهیل سرمایه‌گذاری در راستای توسعه گردشگری و ایجاد اشتغال پایدار گام برداریم.

مستوفیان با اشاره به اینکه ایجاد مجتمع گردشگری بیگان از جمله مجوزهای بی‌نام حوزه گردشگری استان بود، اضافه کرد: مجوز انتقال این سرمایه‌گذاری، هفته جاری در شورای اداری استان با حضور مدیران ارشد استانی و نیز حضور ویدئو کنفرانسی وزیر کشور به سرمایه‌گذار تحویل داده شد.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: مجتمع گردشگری بیگان علاوه بر رونق و توسعه گردشگری در این منطقه سبب اشتغال‌زایی مستقیم برای ۲۵ نفر خواهد شد.

مستوفیان افزود: غرفه‌های تجاری، رستوران سنتی، کافی‌شاپ، واحدهای اقامتی و شهربازی کودکان از جمله بخش‌های این مجتمع توریستی، تفریحی و خدماتی است.

برای مجتمع تفریحی، تجاری و گردشگری بیگان شیروان که توسط بخش خصوصی انجام می شود در مجموع هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری می شود.

روستای بیگان در ۱۵ کیلومتری غرب شیروان و در مجاورت محور اصلی مشهدالرضا (ع) به شمال کشور قرار دارد.

ادامه مطلب  حفظ سلامت و ایمنی دانش آموزان، مهم ترین اولویت در بازگشایی مدارس است