اکبر نیکزاد

منازل زلزله‌زدگان خراسان شمالی پیش از فصل سرما بازسازی می‌شود

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: تلاش داریم تا واحدهای خسارت دیده از زلزله بهار امسال خراسان شمالی پیش از فصل سرما بازسازی شود و مردم در زمستان با مشکل روبه رو نشوند.

اکبر نیکزاد روز دوشنبه در جمع خبرنگاران خراسان شمالی اظهار داشت: تلاش داریم تا ظرف یکی ۲ ماه آتی ساخت واحدهای مسکونی اولویت دار به اتمام برسد و خانواده های خسارت دیده از زلزله بهار امسال در استان مشکلی نداشته باشند.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: سقف تسهیلات پرداختی به زلزله زدگان برای بازسازی منازل پایین است از این رو نقدینگی برای بازسازی مناطق خسارت دیده خراسان شمالی تامین می شود و در این سفر تصمیم گیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه ساخت و ساز ها در بازسازی با محوریت همکاری مردم انجام می شود، گفت: در این زمینه بار اصلی بر دوش آنها است و روستاییان تاکنون به خوبی پای کار بوده اند، البته رقم ریالی تسهیلات بازسازی پایین است و بخشی از اعتبارات مربوط به کمک های بلاعوض هم هنوز پرداخت نشده است از این رو حمایت لازم برای تامین نقدینگی انجام می شود.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: برای سرعت دادن به کار بازسازی، مردم باید همانند گذشته پای کار باشند.

وی با اشاره به برنامه های سفر به مناطق زلزله زده خراسان شمالی و بازدید از این مناطق گفت: تلاش داریم تا شماری از واحدهای خسارت دید اولویت دار که هنوز به اتمام نرسیده تا پیش از فصل سرما تکمیل و در این زمینه باید تصمیم لازم به فوریت گرفته شود.

زلزله امروز در خوزستان و چهارمحال و بختیاری خسارت جانی نداشت

نیکزاد در بخش دیگر سخنان خود درباره ارزیابی های خسارت های احتمالی زلزله امروز در استان های چهارمحال و بختیاری و خوزستان گفت: این حادثه خوشبختانه خسارت جانی نداشت.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: تیم های ارزیاب در مناطق حضور دارند و خسارت های زلزله در حال بررسی است.

ادامه مطلب  کشف ۲ کیلو مواد مخدر و دستگیری ۵ متهم در بجنورد

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سفر به خراسان شمالی از مناطق زلزله زده این استان بازدید خواهد کرد.

بر اساس اعلام  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی، زلزله بهار امسال به یکهزار و ۳۰۲ واحد مسکونی در روستاها و شهرهای سه شهرستان گرمه، جاجرم و مانه و سملقان خسارت وارد کرد.