غلامرضا هوائی

معاون استاندار خراسان شمالی خواستار استفاه از نخبگان در مدیریت شهری شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی گفت: شهرداران باید شورای مشورتی با حضور نخبگان هر منطقه تشکیل دهند تا از نظرات آنها در مدیریت شهری استفاده شود.

غلامرضا هوائی روز یکشنبه در مراسم تکریم و معارفه شهرداران شیروان و زیارت اظهار داشت: در همه کسب و کارها افرادی سرآمد هستند که شهرداران با نخبگان مشورت و تعامل داشته باشند تا بار مسئولیت بین همه توزیع شود.

وی ضمن تاکید بر اینکه شهرداران باید برای حضور و مشکلات مردم وقت بگذارند خاطرنشان کرد: در این راستا ملاقات عمومی را یک فرصت بدانید زیرا در این دیدارها ۸۰ درصد مشکلات اجتماعی مردم حل می شود.

هوایی با انتقاد از عملکرد شهردار گذشته شیروان اظهار داشت: شهرداری در مدیریت شهردار گذشته بسیاری از کارها را به پایان نرساند که از جمله آن پردیس سینمایی امید، پارکینگ طبقاتی و پل خاتم الانبیا بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی گفت: شهردای نباید محل زد و بندهای سیاسی و نباید برای جناح سیاسی کار کند، شهرهای استان مدنیت و دارای بنیه تاریخی زیادی است که با توجه به تردد سالانه بیش از ۲۰ میلیون زائر از این شهرها باید از ظرفیت جاذبه گردشگری شیرکوه، توقفگاه، اقامتگاه، ایجاد بازارچه زیارت، معرفی تولیدات بومی و گردشگری و انواع محصولات کشاورزی استفاده کرد تا جذب و رونق مسافران و درآمد و اشتغالزایی داشته باشیم.

سرپرست فرمانداری شیروان نیز در این آیین گفت: نیاز است شهرداران برنامه کوتاه مدت و میان مدت داشته باشند تا شهر درآمد پایدار و ثابتی داشته باشد.

علی ذوالفقاری با بیان اینکه شهرداران نباید به باشگاه سیاسی تبدیل شوند اظهار داشت: شهرداری ها باید ارتباط تنگاتنگی با سازمان دهیاری و شهرداری ها داشته باشند تا وام ارزان قیمت را به سمت شهرها سوق داده و تجهیزات مورد نیاز خریداری شود.

ادامه مطلب  دولت گذشته همه کم کاری های خود را به FATF گره می زد

وی ترمیم پل کمربندی خانم الانبیا، پردیس سینمایی امید ، پارکینگ طبقاتی و شهرک بسیجیان را مهم ترین طرح های اولویت دار شهرداری برای پی گیری و انجام عنوان کرد.

امام جمعه شیروان هم گفت: ویترین انقلاب اسلامی شهرداری است چون مردم در امورات خود بیشتر با این حوزه در ارتباط هستند.

حجت الاسلام تکمیلی ضمن تاکید بر تلاش فراوان و اولویت کارگشایی و کاراندازی شهروندان در کوتاه ترین زمان اظهار داشت: برای خدمات خوب شهرداری باید توزیع عادلانه خدمات شهری صورت گیرد زیرا که بسیاری از مشکلات و فسادها برچیده می شود و همچنین کار جهادی همراه با تعامل سازنده صورت گیرد که این امر با همکاری نهادها، مسئولان و شورای شهر صورت می گیرد.

در پایان از زحمات شاهرخ شاهرخی و میلاد عزیزی شهرداران شهرهای شیروان و زیارت قدردانی و عین اله احمدی و فرهاد زراعتکار به ترتیب به عنوان شهرداران جدید این ۲ شهر معرفی شدند.

شیروان به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.