جمشید عین بیگی

محرومیت‌زدایی در حاشیه شهر بجنورد اولویت کاری شهردار باشد

رئیس شورای شهر بجنورد گفت: محرومیت‌زدایی در حاشیه شهر بجنورد، یکی از مهم‌ترین انتظارات شورای شهر از شهردار است و باید این موضوع در اولویت کاری شهردار باشد.

جمشید عین بیگی، رئیس شورای شهر بجنورد، در گفت‌وگویی از خراسان شمالی، با اشاره به اینکه انتظارات شورای شهر از شهردار بجنورد، برنامه‌ریزی برای رفع محرومیت در حاشیه شهر است، افزود: با توجه به محرومیت‌هایی که در حاشیه شهر بجنورد وجود دارد، برنامه‌ریزی برای رفع این محرومیت باید در اولویت کاری شهردار باشد و خدمات شهری باید به صورت عادلانه در شهر ارائه شود.

عین بیگی تصریح کرد: اگر تأکید بسیاری بر توجه به حاشیه شهر داریم به این معنا نیست که خدمات رسانی به مراکز شهر کاهش پیدا کند و از مراکز شهر غافل شویم بلکه انتظار ما از شهردار بجنورد ارائه خدمات مساوی به نقاط مختلف شهری است.

وی با بیان اینکه زیر ساخت‌هایی که نیاز به رشد و توسعه دارد باید در تمام نقاط شهری به طور عادلانه گسترش پیدا کنند، اضافه کرد: شهردار باید براساس توان شهرداری پروژه‌ها را آغاز کند و اولویت نخست نیز تکمیل پروژه‌های نیمه تمام موجود است و اگر قرار است پروژه‌ای آغاز شود باید دارای روز شمار باشد.

عین‌بیگی با بیان اینکه یکی دیگر از مطالبات مهم شورای شهر از شهردار بجنورد، ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری است، اظهار کرد: شهرداری بجنورد دارای درآمد پایدار نیست و شهردار نیز در جلسات مختلف برنامه‌هایی برای ایجاد درآمد پایدار ارائه دادند و امیدواریم که این برنامه‌ها عملیاتی شود.

رئیس شورای شهر بجنورد با تاکید براینکه درآمد شهرداری برای رفع نیازهای شهر کافی نیست، افزود: درآمدهای موجود شهرداری بجنورد برای ارتقاء زیرساخت‌های شهری کفایت نمی‌کند و باید به دنبال افزایش درآمد شهرداری باشیم تا بتوانیم برنامه‌ها را به خوبی عملیاتی کنیم.

ادامه مطلب  رئیس شورای شهر بجنورد پاسخگوی تعیین تکلیف شهردار باشد

وی با اشاره به جذب سرمایه‌گذار، بیان کرد: بجنورد به دلیل اینکه بین دو استان گلستان و خراسان رضوی قرار دارد موقعیت بسیار خوبی برای جذب مسافران در شهر دارد و برای تحقق این موضوع باید برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت در نظر گرفته شود.