هادی جودی

فعالیت استخرهای خراسان شمالی مجاز شد

مسوول بازرسی و نظارت بر سلامت اماکن ورزشی خراسان شمالی گفت: فعالیت استخرهای استان از امروز-شنبه- با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و حداقل ظرفیت آغاز شد.

هادی جودی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: استخرهای سرپوشیده در شهرستان های زرد و نارنجی کرونایی با حداکثر ظرفیت ۳۰ درصد و شهرستان های دارای وضعیت آبی کرونایی نیز با حداکثر ظرفیت ۵۰ نفر مجاز به فعالیت هستند.

وی افزود: در این میان تمامی اماکن ورزشی و تمامی خدمات مربوط به حوزه ورزش از ابتدای آبان ماه نیز، تنها به شهروندانی که دارای کارت واکسن کرونا، ارائه خواهد شد.

جودی با بیان اینکه استخرهای استان از ابتدای شیوع کرونا تعطیل بودند، تصریح کرد: برخلاف برخی از رشته های ورزشی که بارها بازگشایی شدند، فعالیت استخرها بعد از حدود هشت ماه در استان مجاز به فعالیت شد.

وی با اشاره به همکاری ۸۰ درصدی مدیران باشگاه های ورزشی استان در محدودیت های کرونایی اظهار داشت: علی رغم اینکه باشگاه داران زیان های مالی بسیاری از تعطیلی اماکن ورزشی متحمل و حتی برخی از باشگاه های استان نیز تعطیل شدند اما، باز هم همکاری بسیار خوبی برای حفظ سلامتی شهروندان داشتند.

پیش از این رییس هیات ورزشی نجات غریق خراسان شمالی گفته بود، ۱۶۰ ناجی غریق استان در پی شیوع کرونا و تعطیلی استخرها بیکار شدند.

خراسان شمالی ۲۹ هزار ورزشکار سازمان یافته دارد که در قالب ۴۹ هیات ورزشی فعال هستند.

براساس آخرین فهرست رنگ‌بندی کرونایی شهرها که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد، شهرستان‌های بجنورد، شیروان، اسفراین، مانه و سملقان، جاجرم در وضعیت نارنجی (پرخطر) و فاروج، گرمه و رازوجرگلان نیز در وضعیت زرد قرار گرفت.

ادامه مطلب  کونگ‌فوی خراسان شمالی از ظرفیت بالایی برخوردار است