غلامرضا کاظمی

فرصتی به نام پرورش اسب اصیل ترکمن

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌شمالی عنوان کرد: استان خراسان شمالی با توجه به موقعیت جغرافیایی، آب و هوایی و تنوع زیستی می‌تواند در پرورش اسب اصیل ترکمن پیشتاز باشد و فرصت شغلی و سرمایه‌گذاری را فراهم کند.

غلامرضا کاظمی در جمع مسئولان اداره ورزش و جوانان شهرستان بجنورد اظهار کرد: با توجه به شناختی که از ظرفیت و علاقه مردم استان خراسان‌ شمالی دارم، این استان می‌تواند خاستگاه پرورش اسب اصیل ترکمن باشد و در توسعه اقتصادی استان نقش بسزایی داشته باشد.

وی افزود: استان خراسان‌ شمالی با توجه به موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی و تنوع زیستی می‌تواند در پرورش اسب اصیل ترکمن پیشتاز باشد و فرصت شغلی و سرمایه‌گذاری را فراهم کند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان‌ شمالی و واحد بجنورد با توجه به راهکارهای ایجاد علاقه میان جوانان برای جذب در رشته سوارکاری گفت: یکی از راهکارهای ایجاد علاقه به رشته سوارکاری میان ورزشکاران ایجاد واحدهای درسی در دانشگاه‌ها در رشته‌های تخصصی به ویژه علوم ورزشی است تا با گذراندن دروس مرتبط، تخصصی‌تر با این رشته آشنا شوند.

فرصتی به نام پرورش اسب اصیل ترکمن | از ایجاد واحدهای درسی تا سرمایه‌گذاری و اشتغال

کاظمی مطرح کرد: با توجه به اینکه رشته قایقرانی در این استان نیز از رشد قابل قبولی میان رشته‌ها برخوردار بوده و دارای مقام‌های ارزنده در میدان‌های ورزشی است، این رشته نیز می‌تواند جزء واحدهای درسی دانشگاهیان قرار گیرد.

رضا ابراهیمی سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان بجنورد هم در این نشست اظهار کرد: پرورش اسب اصیل ترکمن فرصت طلایی برای سرمایه‌گذاری و توسعه اقتصادی این استان به شمار می‌آید و اهمیت این حوزه اقتصادی و اجتماعی در استان سبب شده کارگروه خاصی در استانداری خراسان‌ شمالی در زیرمجموعه معاونت هماهنگی امور اقتصادی با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و تشکل‌های اسب‌داران تشکیل شود تا به سیاستگذاری و برنامه‌ریزی برای توسعه این صنعت بپردازد.

فرصتی به نام پرورش اسب اصیل ترکمن | از ایجاد واحدهای درسی تا سرمایه‌گذاری و اشتغال

وی افزود: استان خراسان‌شمالی نسبت به سایر استان‌ها در زمینه پرورش اسب اصیل ترکمن بیسار قوی وارد میدان شده و با توجه به امکانات این استان به راحتی می‌توانیم این صنعت را در استان برندسازی کنیم.

ادامه مطلب  جلسه کمیسیون ماده پنج شهر بجنورد با بررسی ۱۲ پرونده برگزار شد