محمدعلی شجاعی

شهرداری شیروان به تعهدات ساخت پردیس سینمایی عمل نکرد

استاندار خراسان شمالی گفت: شهرداری شیروان به تعهدات خود مبنی بر اتمام ساخت به موقع پردیس سینمایی امید این شهرستان عمل نکرد.

محمدعلی شجاعی عصر روز جمعه در جمع خبرنگاران شیروان اظهار داشت: با وجود ۲ نوبت ضرب الاجل استانداری برای اتمام ساخت پردیس سینمایی امید و قول شهرداری مبنی بر تکمیل این مجموعه فرهنگی متاسفانه این وعده شهرداری عملی نشد.

وی خاطرنشان کرد: استانداری سعی بر گرفتن طرح از شهرداری را داشت اما مسوولان این مجموعه خواستار اجرای طرح شدند و به همین دلیل مهلت دوباره به آنان داده شد اما نتوانستند طرح را اجرا کنند.

شجاعی اضافه کرد: اینک قرار شد کارگروه فنی برای تکمیل ساخت پردیس سینمایی تشکیل شود تا برآورد هزینه داشته باشند تا این طرح به سرانجام برسد.

پردیس سینمایی امید شیروان به عنوان بیست و یکمین پردیس با زیربنای ۷۰۰ مترمربع و ۹۵۰ مترمربع زمین با سه سالن و ظرفیت ۳۰۰ صندلی مهرماه سال گذشته عملیات اجرایی آن با پیمانکاری شهرداری این شهر شروع شد که در ابتدا قرار بود طی ۶ ماه به پایان برسد ولی با گذشت یکسال عملیات ساخت تعطیل شده است.

مرتضی رضوانی سرپرست شهرداری شیروان در جلسه امروز عنوان کرد: اینک این طرح ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که اتمام آن ۶۰میلیارد ریال اعتبار می طلبد.

استاندار خراسان شمالی در ادامه مصاحبه خود عنوان کرد: در شرایط سخت تحریمی مصوباتی که طی این چند سال در استان صورت گرفته بخوبی اجرا شده است.

نمایند عالی دولت در خراسان شمالی با بیان اینکه ۹۳ درصد مصوبات سفر قبلی این شهرستان اجرا شده است گفت: اینک عمده ضعف در حوزه ورزش و جوانان بود که علیرغم تخصیص اعتبار ادره کل به هیچ وجه خوب عمل نکرده بود که قرار شد جلسه ای توسط استانداری برگزار تا پیگیری شود و ۱۱ طرح نیمه تمام ورزشی شهرستان طی ۲ ماه آینده به اتمام برسد.

ادامه مطلب  مرکز نیکوکاری مسلم بن عقیل(ع) یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال برای نیازمندان جمع آوری کرد

شجاعی با اشاره به طرح های اقتصادی بزرگ این شهرستان افزود: برای هشت طرح اقتصادی سه هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات تصویب شد که طی چند سال اخیر در این شهرستان طرح های مختلف از جمله گاوداری ۱۰ هزار راسی، گلخانه ۱۰۰ هکتاری دوین و تولید لوازم خانگی را داشتیم که تاکنون پی گیری های خوبی برای آن صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: برای برخی از این طرح ها که از نداشته های کشور است از جمله ساخت لوازم خانگی که با توجه به موضوعیت مهم این پروژه مقرر شد از محل کمک های دولتی این طرح را کمک کنیم تا در استان ماندگار شد.

شهرستان ۱۵۷ هزار نفری خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد واقع است.