سیستم یکپارچه سازی شهرسازی شهرداری شیروان راه اندازی می شود
سیستم یکپارچه سازی شهرسازی شهرداری شیروان راه اندازی می شود

عضو شورای اسلامی شهر شیروان گفت: سیستم یکپارچه سازی شهرسازی«سرا ۸» شهرداری شیروان در آینده ای نزدیک راه اندازی می شود.

«زهرا قلی زاده» در گفت و گو با خبرنگاران در شیروان اظهار داشت: راه اندازی سامانه یکپارچه سازی “سرا ۸” در شهرداری شیروان نیاز و خدمات خوبی را در برخواهد داشت.

 

عضو شورای اسلامی شهر شیروان بیان داشت: سامانه یکپارچه سازی شهرسازی سرا ۸ ، بنا بر نیاز های سطوح سیاست گذاری، مدیریت، اجرا، طراحی و پیاده سازی شده است.

 

قلی زاده اهداف این سامانه را، خودکار سازی بخش عمده فرایندهای صدور پروانه، پایان کار و پاسخگویی به استعلامات در شهرداری ها عنوان کرد.

 

رییس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر شیروان عنوان کرد: یکپارچگی سرا  ۸ با نوسازی،  اصناف، درآمد، مهندسین ناظر،  املاک، آرشیو الکترونیک، پرداخت الکترونیک ، …. دستاوردهایی همچون ادغام واحدها، افزایش شفافیت، دقت سرعت در پاسخگویی، عدم وابستگی به پرسنل و چابک سازی شهرداری را به دنبال دارد.

 

قلی زاده تصریح کرد: بهره گیری این سامانه از فناوری زیرساخت داده های مکانی، منجر به ایجاد تحول اساسی در ارائه خدمات به شهروندان می شود.

 

 

وی بیان داشت: سرا ۸،  اکنون دارای ۵۳ زیر سیستم از تشکیل پرونده تا صدور پروانه و گواهی و ارائه خدمات بهتر به شهروندان در راستای درخواست و پیگیری متقاضیان است.

 

عضو شورای اسلامی شهر شیروان خاطر نشان کرد: بر این اساس، دوره های ویژه آموزشی، برای کارشناسان و مسئولان واحدهای مذکور در محل دفتر شورای اسلامی شهر شیروان در حال برگزاری است.

 

 

قلی زاده اضافه کرد: اولین فاز سیستم یکپارچه سازی شهرسازی شهرداری،  در حال اجرا است که پس از تکمیل دو فاز دیگر شامل پویا سازی و خدمات رسانی شهروندان بر اساس تفاهم نامه منعقده با شرکت مربوطه تا پایان تیرماه، به بهره برداری کامل خواهد رسید و شهروندان از خدمات آن بهره مند خواهند شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری شبستان