سردار اسماعیل فرجی

سپاه ۱۰۹ میلیارد تومان کمک مومنانه در خراسان شمالی توزیع کرد

فرمانده سپاه جوادالائمه(ع) خراسان شمالی گفت: این نهاد نظامی ۱۰۹ میلیارد تومان کمک های مومنانه را از ابتدای همه گیری کرونا تاکنون بین اقشار آسیب پذیر استان با همکاری دیگر نهادها توزیع کرده است.

سردار اسماعیل فرجی روز چهارشنبه در نشست فرمانده بسیج سازمان مستضعفین با بسیجیان خراسان شمالی اظهار داشت: نهادهای کمیته امداد، بنیاد احسان و ستاد اجرایی فرمان امام در این رزمایش ها با سپاه همکاری داشتند و توانستیم اندکی از دغدغه های مردم را در این زمینه برطرف کنیم.

وی تصریح کرد: بسته های معیشتی، نوشت افزار، جهیزیه، گوشت قرمز، آزادسازی زندانیان،، سبد بهداشتی و درمانی و دیگر کالاهای اساسی از جمله این کمک ها بود.

فرمانده سپاه جوادالائمه(ع) خراسان شمالی از همکاری ۸۱۸ تیم بسیجی در اجرای طرح شهید سلیمانی خبر داد و افزود: ۴۳۰ تیم حمایتی، ۸۷ تیم مراقبتی، ۲۲۰ تیم نظارتی و مابقی نیز تیم های فرهنگی از بسیجیان استان در این طرح همکاری داشتند.

وی عنوان کرد: مشارکت نیروهای مردمی و جوانان عضو بسیج در اجرای بهتر واکسیناسیون همگانی، توزیع بسته‌های بهداشتی و معیشتی و همکاری در تهیه برخی لوازم مورد نیاز از جمله اهداف این طرح است.
سردار فرجی خاطرنشان کرد: آموزش شهروندان و فرهنگ‌سازی برای پیشگیری از ابتلای افراد به کرونا در شرایط کنونی و شناسایی بیماران و همکاری در ارجاع به مراکز درمانی با همکاری پایگاه‌ها در اجرای طرح یادشده پیش‌بینی شد.

فرمانده سپاه جوادالائمه(ع) خراسان شمالی در ادامه با ارایه گزارشی از موقعیت خراسان شمالی گفت: استان در سال ۸۳ با مصوبه دولت ایجاد شد و دارای هشت شهرستان و ۲۴ بخش با جمعیت ۸۶۳ هزار نفر ترک، فارس، ترکمن و تات در کمال آرامش در کنار هم زندگی می کنند.

وی افزود: جمعیت این استان با ۶۳ درصد مشارکت خوبی در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری داشته و همواره ولایتمدار و همراه نظام هستند.

ادامه مطلب  "جهاد تبیین" خنثی‌کننده حرکت تبلیغی دشمن است

سردار فرجی عنوان کرد: ۲۷۸ هزار و ۱۷۹ بسیجی در ۹۹۸ پایگاه استان فعال هستند، ضمن اینکه ۸۷ در صد از بسیجیان در سامانه بسیج ثبت نام کرده اند که ۸۴ درصد از این تعداد عادی و ۹۱ درصد فعال هستند.
وی عنوان گرد: یکهزارو ۸۲۳ گروه بسیجی جهادی در استان فعال است که ۴۷۹ گروه خواهر و مابقی برادر هستند و کمک های عمرانی خوبی در مناطق محروم استان داشته اند.

سردار غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج مستضعفان روز چهارشنبه طی سفر ۲ روزه وارد بجنورد مرکز خراسان شمالی شد و افتتاح چندین طرح محرومیت زدایی، دیدار با نماینده ولی فقیه و بسیجیان خراسان شمالی از برنامه های وی در سفر به این استان است.

فرماندهان پایگاه های بسیج خراسان شمالی در این نشست با ارائه گزارش دغدغه های خود را با رییس سازمان بسیج مستضعفان درمیان گذاشتند.