امین فلاح

سرانه فضای آموزشی مدارس خراسان شمالی بیش از میانگین کشوری شد

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی ۷۴ طرح آموزشی، تربیتی و ورزشی تحویل آموزش و پرورش می‌شود که با افتتاح این طرح ها میانگین سرانه فضای آموزشی ۱۵ سانتیمتر مربع افزایش می یابد.

امین فلاح روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه میانگین سرانه فضای آموزشی در کشور پنج متر و ۲۱ سانتیمتر است اظهار داشت: اما این میزان در برخی از شهرستان های استان با بهره‌مندی از طرح های آموزشی جدید به هفت متر می‌رسد که حدود ۱.۵ برابر میانگین کشوری است.

وی افزود: تراکم دانش آموزی در شهرستان بجنورد با وجود افتتاح طرح‌های آموزشی جدید موجب شده تا مدارس به صورت ۲ نوبته اداره شوند.

فلاح گفت: برای تکمیل این میزان طرح ۸۹۰ میلیارد ریال در قالب ۱۱۵ کلاس درس با زیربنای ۲۷ هزار مترمربع هزینه شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی افزود: از این تعداد ۶۷ کلاس درس توسط خیران مدرسه ساز با زیربنای ۶ هزار و ۳۶۰ مترمربع و با هزینه کرد ۲۶۱ میلیارد ریال ساخته شده است.

وی با اشاره به اینکه در هفته دولت امسال نیز، ۲۴ پروژه نوسازی مدارس با زیربنای ۱۱ هزار و ۳۳۷ متر مربع در شهرستان های مختلف استان افتتاح شد، گفت: برای اجرای این پروژه‌ها ۲۴۱ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده بود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی افزود: این پروژه‌ها شامل ۱۴ مدرسه با ۵۲ کلاس درس، اجرای چمن مصنوعی ۹ سالن ورزشی تمام شهرستانهای استان و یک باب خوابگاه آموزشی است که با تحویل آنها به آموزش و پرورش میزان بهره مندی دانش آموزان استان از فضای درسی مطلوب افزایش چشمگیری یافته است.

فلاح اظهار داشت: اعتبار این پروژه ها از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری، اعتبارات استانی و ملی و مشارکت خیرین مدرسه ساز تامین شده بود.

ادامه مطلب  ۶ میلیارد تومان برای تجهیزات آموزشی مدارس خراسان شمالی هزینه شد

سال تحصیلی گذشته ۱۸۰هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه استان زیر نظر ۱۴ هزار نفر معلم تحصیل می کردند که از این تعداد ۱۰۴ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی و مابقی متوسطه بود.