حجت الاسلام والمسلمین اسدالله جعفری

سازندگان بناهای غیر استاندار در خراسان شمالی “محاکمه” می‌شوند

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی گفت: همه افراد حقیقی و حقوقی که بناهای غیر استاندارد و غیر مستحکم می‌سازند،مورد تعقیب قضائی قرار می‌گیرند.

حجت الاسلام والمسلمین اسدالله جعفری، امروز در نشست ستاد پدافند غیرعامل خراسان شمالی، اطهار داشت: مدیریت صحیح و به هنگام در مواقع بحران از جمله ضرورت هایی است که می‌تواند نقش مهمی در جلوگیری از مخاطرات و آسیب‌های تهدیدکننده ایفاء کند.

وی افزود: یک مدیر موفق لازم است قبل از وقوع هر گونه حادثه غیرمترقبه‌ای با قدرت پیش بینی و اتخاذ تدابیر لازم از تبعات احتمالی آن رویداد پیشگیری کند و برای تحقق این امر باید ابتدا تمامی ابعاد و جوانب مختلف را با دقت مورد ارزیابی و سنجش قرار دهد.

رئیس کل دادگستری استان تصریح کرد: انتظار می‌رود مسولان با قدرت و توان مدیریت دوراندیشانه و هوشیارانه و استفاده از سازوکارهای بازدارنده مساله پدافند غیر عامل را به معنای واقعی جدی بگیرند و در همه احوال و تحت هر شرایطی و از هر حیث آمادگی مضاعف داشته باشند.

حجت الاسلام جعفری دامنه شمول مفاهیم و مصادیق بحران را وسیع و اعم از جنگ فیزیکی دانست خاطرنشان کرد: می توان با تدارک و تمهید نیازمندی های اساسی از جمله تقویت زیرساخت ها ، استفاده از نظرات کارشناسان خبره، آموزش نیروی انسانی و بکارگیری ظرفیت‌ها و توانمندی‌های مختلف و نیز مهیا نمودن امکانات و تجهیزات لازم وقوع هرگونه بحرانی را پیش بینی و از تبعات آن پیشگیری کرد و در این صورت است که جامعه و منافع عمومی متحمل خسارات سنگین نخواهد شد.

وی اظهار داشت: اگر بی توجهی و رعایت نکردن قوانین و مقررات و نیز دستورالعمل های مربوطه در مواقع بروز بحران سبب شود فرد یا افرادی دچار آسیب یا خسارات شوند، می‌توان او را به علت تساهل و تسامح یا قصور و سهل انگاری در قبال جان، مال و سلامت مردم مسؤول دانست و آن فرد را تحت عنوان کسی که مرتکب ترک فعل شده مورد تعقیب قضایی قرار داد.

ادامه مطلب  تعیین تکلیف ۴۰۰ هکتاری که در آن سرمایه گذاری نشد