ابوالحسن حیدری

زنگ آغاز به کار نخستین هنرستان هنرهای زیبا در بجنورد به صدا درمی آید

همزمان با شروع سال تحصیلی جدید، زنگ آغاز به کار هنرستان هنرهای زیبا در بجنورد، سوم مهرماه به صدا درخواهد آمد.

معاون امور هنری و سینمایی این اداره کل با اشاره به راه اندازی نخستین هنرستان هنرهای زیبا در ۲ رشته نمایش و سینما از آغاز رسمی فعالیت این مرکز فرهنگی و هنری خبر داد و گفت: ۳۲ نفر از هنرجویان برای تحصیل در این دو رشته ثبت نام کردند.

« ابوالحسن حیدری» ادامه داد: از این تعداد۱۷ هنرجو در رشته تئاتر و ۱۵ نفر در رشته سینما هستند.

وی از این که کلاس ها به صورت مجازی با حضور اساتید متخصص و برجسته استان خواهد بود، سخن گفت و افزود: در نظر داریم از آبان ماه نیز کلاس ها به صورت حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی و تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار شود و برخی ازکلاس های کارگاهی را هم به شکل عملی برگزار خواهیم کرد.

«حیدری» گفت: این هنرستان با کمک و همکاری اداره کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس خراسان شمالی تجهیز شد و با همت باباپور، مدیریت این مجموعه فعالیت خود را از سوم مهرماه در بجنورد آغاز خواهد کرد.

بر اساس این‌گزارش، در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی راه اندازی هنرستان هنرهای زیبا که خردادماه سال جاری با حضور جممعی از مدیران استان و صفی پور، مدیرکل دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شد و بر اساس تفاهم نامه‌ ای که بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش منعقد شد، مقرر شد تا نخستین هنرستان دخترانه هنرهای زیبا در رشته های تئاتر و سینما در خراسان شمالی راه اندازی شود.

ادامه مطلب  چاپ 3 عنوان کتاب در حوزه ادبیات کودک و نوجوان