امیر محمد نجاتی

رژه موتوری هفته دفاع مقدس در بجنورد برگزار شد

رژه موتوری نیروهای مسلح خراسان شمالی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس از بلوار فرودگاه شهر بجنورد تا میدان شهید محمدزاده این شهر برگزار شد.

در رژه موتوری نیروهای مسلح خراسان شمالی ۷۵ موتورسوار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی و ارتش جمهوری اسلامی در سطح شهر بجنورد رژه رفتند.

این رژه از ساعت هشت صبح از محل بلوار فرودگاه آغاز شد و با طی مسیر خیابان طالقانی، میدان آزادگان، میدان خرمشهر تا میدان شهید محمدزاده ادامه یافت.

موتورسواران بسیجی با بستن پیشانی‌بند و در دست داشتن پلاکارد و پرچم، با عبور از خیابان‌های اصلی شهر یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشتند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان شمالی در حاشیه این مراسم به نمایش گذاشتن اقتدار و آمادگی بسیجیان برای مقابله با هرگونه تهدیدات دشمنان را از دیگر اهداف برگزاری این رژه حماسی دانست و اظهار داشت: اقتدار و عظمت نظام اسلامی در حال حاضر به برکت دوران ارزشمند دفاع مقدس است.

امیر محمد نجاتی بیان کرد: هفته دفاع مقدس بیانگر رشادت‌، دلاوری‌ها و از خودگذشتگی‌های رزمندگان اسلام است و باید برای همیشه در اذهان بماند.

وی تصریح کرد: شهدا و ایثارگران با جانفشانی توانستند عزت، شرف و افتخار را به عنوان گوهری تابناک در تاریخ ثبت کنند لذا گرامیداشت یاد آنان وظیفه‌ای ملی است.

امیر نجاتی خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس آشنایی نسل جوان با رشادت و ایثارگری رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و انتقال این مفاهیم ارزشمند به جوانان و همچنین زنده نگه داشتن یاد شهداست.

از ۳۱ شهریور تا ۶ مهر هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.

خراسان شمالی بیش از سه هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است، همچنین بیش از ۳۵ هزار رزمنده در دوران دفاع مقدس در عملیات ها حضور داشته اند.

ادامه مطلب  انتقاد امام جمعه بجنورد از تغییر پیاپی رئیس دانشگاه آزاد خراسان شمالی

تعداد کل ایثارگران این استان ۱۰ هزار ۲۷۷ نفر، تعداد کل آزادگان ۳۹۷ نفر و جانبازان هفت هزار و ۲۳۲ نفر است.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد و در شمال شرق کشور واقع است.