مجید الهی راد

راه‌اندازی سامانه جامع نیکوکاری در خراسان شمالی

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی از راه‌اندازی سامانه جامع نیکوکاری در استان خراسان شمالی خبر داد.

مجید الهی راد در همایش شورای مدیران استان خراسان شمالی با اشاره به  چالش‌های پیش روی  حوزه خدمت‌رسانی به نیازمندان از کانال‌های مختلف همچون مؤسسات خیریه و نهادهای حمایتی افزود: آغاز به کار سامانه جامع نیکوکاری باعث می‌شود اطلاعات نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد و سایر نهادهای حمایتی در یکجا بارگذاری شود.
وی با تأکید بر اینکه  کمک به محرومین درگرو داشتن یک سامانه است تا هدفمند منابع  توزیع شود خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این سامانه عدم هماهنگی بین نهادهای خیریه، همپوشانی خدمات  و کم‌توجهی به کرامت نیازمندان حذف می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی ایجاد بانک اطلاعات قوی از مددجویان و نیازمندان استان را امری مهم در رفع چالش‌های پیش روی کار خیر و احسان برشمرد و گفت: ایجاد سامانه جامع نیکوکاری یک سیستم هوشمند است که تمامی مؤسسات خیریه و نهادهای حمایتی با داده‌پردازی به آن می‌توانند از تمامی اطلاعات خدمات ارائه‌شده به محرومان مطلع شوند.
الهی راد در ادامه به اجرای طرح نیازسنجی حوزه‌های مختلف مددجویی اشاره کرد و افزود: رویکرد این نهاد استقرار کامل نظام نیازسنجی و توان سنجی مددجویان برای افزایش اثربخشی خدمات حمایتی و توانمندسازی اقشار نیازمند است.
وی در ادامه به تبیین دستاوردهای کمیته امداد برای اقشار عموم مردم اشاره کرد و گفت: قطعاً انجام این اقدام می‌تواند در افزایش اعتماد عمومی به‌نظام جمهوری اسلامی  مؤثر باشد.
الهی راد همچنین به طرح برون‌سپاری پرونده‌های مددجویی به مراکز نیکوکاری سطح استان خبر داد  و اظهار کرد: اکنون ۶۵ درصد این اقدام انجام‌شده است و اجرای این طرح باعث ارائه خدمات به‌موقع به نیازمندان می‌شود.

ادامه مطلب  قبولی ۱۶ نفر از فرزندان مددجوی کمیته امداد خراسان شمالی در رشته پزشکی و معلمی