موسی الرضا رازقی

رازوجرگلان کمترین سرانه ورزشی را در خراسان شمالی دارد

رییس اداره ورزش و امور جوانان رازوجرگلان گفت: سرانه ورزشی این شهرستان مرزی به ازای هر شهروند ۴۵ سانتی‌متر است که کمترین میزان در استان خراسان شمالی است.

موسی الرضا رازقی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: این سرانه ورزشی ۴۵ سانتی متری نیز حاصل افتتاح پروژه های ورزشی سفر مقام معظم رهبری به خراسان شمالی است به گونه ای که پیش از آن سرانه ورزشی در این شهرستان تنها ۱۰ سانتی متر مربع بود.

وی افزود: با افتتاح پنج فضای ورزشی دیگر تا پایان امسال سرانه ورزشی شهرستان به سرانه ورزشی استان نزدیک خواهد شد.

رازقی با بیان اینکه هم اینک ۱۴ پروژه نیمه تمام ورزشی در رازوجرگلان وجود دارد، خاطرنشان کرد: تکمیل پروژه میدان فوتبال شهر راز از پروژه های ورزشی اولویت داری است که از سال ۸۵ بدلیل تخصیص نیافتن اعتبار ناتمام مانده است.

وی افزود: تکمیل این پروژه ورزشی ۴۰ میلیارد اعتبار می خواهد و هم اینک تنها ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

رازقی یادآور شد: همچنین پیست اسبدوانی باغلق از دیگر پروژه های ورزشی ناتمامی است که تکمیل آن ۲۰ میلیارد ریال اعتبار می خواهد.

خراسان شمالی با ۲۵ هزار ورزشکار بیمه شده دارای ۴۵ هیات ورزشی فعال است که ۱۹۷ فضای ورزشی برای ورزشکاران در این استان شمالشرق کشور وجود دارد و هم اکنون سرانه ورزشی استان به ازای هر شهروند، ۵۶ سانتی متر است.

راز، مرکز شهرستان مرزی راز و جرگلان در ۱۲۰ کیلومتری مرکز خراسان شمالی قرار دارد و بیشترین تمرکز جمعیتی قوم ترکمن این استان در راز و جرگلان است.

ادامه مطلب  ۳۰۰ روستای خراسان شمالی با تنش آبی مواجه هستند/ کلنگ های بی ثمر زیادی بر زمین استان جامانده است