علی جدی

دولت همچون واکسیناسیون عمومی با حرکتی انقلابی گشایشی در معیشت مردم ایجاد کند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، از دولت خواست تا همچون واکسیناسیون سریع عمومی کشور در حوزه اقتصادی و معیشت مردم هم به صورت انقلابی و جهادی گشایشی ایجاد کند.

علی جدی در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز( یکشنبه ۱۱مهرماه) مجلس شورای اسلامی، ضمن تسلیت به مناسبت رحلت پیامبر گرامی اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع)، گفت: از دولت محترم برای تامین انبوه واکسن کرونا و واکسیناسیون سریع عمومی کشور تشکر می‌کنم، امیدوارم در حوزه اقتصادی و معیشت مردم هم به صورت انقلابی و جهادی گشایشی را در زندگی مردم ایجاد نماید که بحمدلله شاهد تلاش‌های شبانه‌روزی دولت محترم در این حوزه هستیم که جای تقدیر و تشکر ویژه دارد.

مشکلات حوزه  انتخابیه

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: استان خراسان شمالی علی‌رغم خدمات بسیار فراوان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بعد از انقلاب اسلامی چه در حوزه خدمات عمومی و چه در حوزه زیرساخت‌ها متاسفانه در مقایسه با دیگر استان‌ها هنوز از محرومیت‌های بسیاری رنج می‌برد چون تنها استانی است که یک کیلومتر ریل در حال بهره‌برداری ندارد، یک کیلومتر آزادراه ندارد و با وجود عبور بیش از ۲۰ میلیون مسافر طی سال از مسیر گرگان-بجنورد-شیروان- مشهد متاسفانه ۸۰ کیلومتر بزرگراه آن دو طرفه است و تصادفات بسیار در این مسیر، خانواده‌های بسیاری از زوار محترم بارگاه مقدس امام رضا(ع) را داغدار نموده است و تنها استانی است که با وجود ۳۰۰ کیلومتر مرز مشترک با ترکمنستان حتی یک گذرگاه مرزی ندارد که نبود این زیرساخت‌ها باعث کُندی رشد این استان شده است.

وی تصریح کرد: نتیجه این مشکلات مهاجرت بسیار بالا، درآمد سرانه نزدیک به ۵۰ درصد درآمد سرانه کشور که دومین استان فقیر کشور در سال ۱۳۹۹، بالاترین تورم در کشور در برخی از مقاطع و آمار بالای بیکاری است که در این خصوص مواردی را جهت توجه و پیگیری بیشتر خدمت وزرای دولت اعلام می‌کنم.

جدی خاطرنشان کرد: آرزوی سلامتی و صحت دارم برای وزیر محترم راه و شهرسازی و از ایشان دعوت می‌کنم برای تعیین تکلیف و شروع عملیات اجرایی راه‌آهن مشهد-شیروان-بجنورد-گرگان و تکمیل بزرگراه جنگل گلستان-بجنورد و راه بین شهری شیروان-اسفراین و راه ترانزیتی شیروان-اوغاز-باجگیران و قریب ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت‌نشده شهرستان شیروان به خراسان شمالی سفر کنند.

وی اظهار کرد: روی سخن بعدی من ریاست محترم بنیاد مسکن است که بیش از ۵۰ درصد روستاهای استان و شهرستان هنوز مطالعه طرح هادی آنها یا کامل نشده یا بازبینی نشده است و ضروری است که مطالعات آنها تکمیل و مسیر توسعه روستاها تعیین تکلیف شود تا مهاجرت از روستاها به شهر به حداقل برسد.

ادامه مطلب  مرکز نیکوکاری مسلم بن عقیل(ع) یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال برای نیازمندان جمع آوری کرد

وزارت نیرو نسبت به تکمیل نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان اقدام کند

جدی عنوان کرد: روی سخن بعدی من با وزیر محترم نیرو است ضمن دعوت سفر به استان، نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان جزء وعده‌های معطل مانده وزارت نیرو است که در جهت استقلال آن باید اقدام شود و بیش از ۳۰۰ روستا از ۸۰۰ روستای استان دارای تنش آبی هستند که توجه ویژه لازم دارد.

وی افزود: عملیات آبرسانی شرب شهر شیروان و فاروج و روستاهای این دو شهرستان بایستی در اسرع وقت از محل آب پایدار سرداب سرانی انجام شود.

وزارت علوم روند استقلال دانشکده کشاورزی شیروان را تسریع کند

جدی گفت: از وزیر محترم علوم خواستارم مطابق با وعده داده شده قبلی به استقلال هر چه سریعتر دانشکده کشاورزی شیروان اقدام لازم انجام دهد تا بیش از این احساسات مردم جریحه‌دار نشود.

وی عنوان کرد: به مردم عزیز شهر خانلق بابت ارتقا آن به شهر تبریک عرض کرده و از وزیر محترم کشور می‌خواهم زمینه تاسیس هر چه سریعتر شهرداری در این شهر را فراهم نماید.

جدی خطاب به وزیر جهادکشاورزی، افزود: بسیاری از دامداران و مرغداران استان به دلیل نبود نهاده‌های دامی در وضعیت بسیار بدی به سر می‌برند و ضروری است در اسرع وقت نسبت به تامین نهاده‌های مورد نیاز استان اقدام شود و در خصوص تسریع در خرید تضمینی دام زنده، سیب درختی، کشمش و زعفران با قیمت مناسب اقدام اساسی انجام شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: از وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهشمندم نسبت به تکمیل هر چه سریعتر پردیس سینمایی شیروان که یکسال است متوقف شده است، اقدام سریع انجام دهند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: در پایان از رییس جمهور محترم جناب آقای دکتر رییسی می‌خواهم سفر به استان خراسان شمالی را در اولویت قرار دهد که مردم استان بی‌صبرانه منتظر حضور ایشان به همراه هیات دولت هستند.