علی بیگ زاده

دوران دفاع مقدس نقطه عطفی در تاریخ ایران اسلامی است

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان شمالی صبح امروز در آیین تجلیل و تکریم سراسری یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت گفت: دوران دفاع مقدس نقطه عطفی در تاریخ ایران اسلامی است.

علی بیگ زاده در این آیین گفت: در ۳۱ شهریور ماه سال ۱۳۵۹ رژیم بعثی عراق بر اساس برنامه ریزی قبلی با هدف براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران وارد جنگی تمام عیار شد. بیگ زاده افزود: جنگ تحمیلی ایران و عراق با تمام جنگ های گذشته تاریخ تفاوت فراوانی داشت چرا که تمامی شرق و غرب در یک طرف علیه ایران صف آرایی کرده بودند. وی با بیان اینکه جنگ رژیم بعثی علیه ایران بر ما تحمیل شد و خواسته نظام جمهوری اسلامی ایران نبود، گفت: در آغاز این جنگ هنوز انسجام نیروهای نظامی بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی وجود نداشت و برنامه زمان بندی دشمن برای تصرف ایران یک هفته ای بود اما دلاورمردان و شیرزنان ما نزدیک به ۳۴ روز در کنار ارتش مقاومت کردند و با سربلندی در مقابل رژیم بعث ایستادند.
بیگ زاده جنگ ایران و عراق را طولانی ترین جنگ قرن ۲۱ توصیف کرد و گفت: این جنگ ۲۸۷۷ روز طول کشید که هزار روز آن نبرد فعال و گاها تن به تن بود. وی افزود: قاطعیت امام راحل در فرماندهی، رابطه معنوی امام با رزمندگان، حضور زنان در جبهه و پشت جبهه از جمله ویژگی های برجسته دوران دفاع مقدس بود که استقامت آن دوران، امروز موجب شده است هیچ کسی جرات حمله نظامی به ایران را نداشته باشد.

ادامه مطلب  در آستانه رونمایی از درگاه سرمایه گذاری استان خراسان شمالی