امیرعباس کوشکی

دانشجوی اسفراینی در مسابقات جهانی تخصصی مخترعان سوم شد

سرپرست تیم اختراعات ایران از کسب رتبه سوم جهانی در مسابقات جهانی تخصصی مخترعان سوئیس توسط دانشجوی اسفراینی خبر داد و گفت: این نخبه از خراسان شمالی رتبه برتر در مسابقات نوآوری و اختراعات سازمان‌های مالکیت فکری جهان را هم از آن خود کرد.

امیرعباس کوشکی روز پنجشنبه به خبرنگاران اظهار داشت: خانم آریانا نوری دانشجوی رشته مدیریت صنایع در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران توانست به خوبی بدرخشد.

وی افزود: این مسابقات با حضور یکهزار مخترع از سراسر جهان به صورت آنلاین برگزار شد که در این رقابت ها مخترعان عضو فدراسیون مخترعان جهان در کشور سوئیس با هم رقابت کردند.

کوشکی تصریح کرد: در این مسابقات پروژه دستگاه های هوشمند پیشگیری در برابر کرونا که در آن ربات هوشمند پیشگیری در برابر کووید۱۹ با قابلیت کنترل دمای بدن افراد و شناسایی دمای بدن افراد برای کمک به تشخیص افراد مبتلا به کرونا به همراه قابلیت های دیگری مانند تشخیص فاصله اجتماعی بین افراد و هشدار عدم رعایت فاصله توسط خانم آریانا نوری از اسفراین توانست رتبه سوم را در این مسابقات کسب کند.
وی خاطرنشان کرد: همچنین این طرح در مسابقات نوآوری و اختراعات سازمان مالکیت فکری جهانی که توسط سازمان مالکیت فکری جهان و دیگر سازمان های مالکیت فکری ۵۰ کشور به صورت تخصصی برگزار شد توانست به عنوان رتبه برتر مسابقات افتخار آفرینی کند.

کوشکی با بیان اینکه این رقابت ها از ۲۰ ژوئیه تا هشتم سپتامبر به صورت مجازی برگزار شد افزود: این طرح در مرکز نوآوری و تکنولوژی سازمان ملل متحد STI FOURM ۲۰۲۰ .۲۰۲۱ نیز توسط چالش نوآوری دانشگاه ام ای تی تایید شد.

وی گفت: این برنامه جهانی توسط سازمان ملل متحد و سازمان تجارت جهانی و دیگر دانشگاه ها و سازمان های معتبر جهانی هر ساله برای کمک به کشور های درحال توسعه و توسعه جهان با نوآوری به صورت کنفرانس در مقر اصلی سازمان ملل متحد برگزار میشود که امسال به دلیل کرونا به صورت انلاین برگزار شد.

ادامه مطلب  دستگیری ۲۶ نفر از محکومان فراری در "صفی آباد "

به گفته سرپرست تیم اختراعات ایران، خانم آریانا نوری در این رویداد از سوی STI مرکز نوآوری موفق به دریافت گواهی نامه تایید نوآوری شد.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین با حدود ۲۰ هزار جمعیت دانش آموزی در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی قرار دارد.