مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی

خط ملی نماد فوریت‌های روانی اجتماعی دانش‌آموزان خراسان شمالی افتتاح شد

مهدی مودی گفت : خط ملی نماد (۱۵۷۰) فوریت‌های روانی اجتماعی دانش آموزان خراسان شمالی مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی دانش آموزی استان افتتاح شد.

مهدی مودی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت : در آموزش مجازی دانش آموزان به دلیل فاصله گیری از مسائلی از جمله مهارت آموزی پرورشی و تربیتی دچار آسیب‌هایی شده اند که امیدواریم با آموزش حضوری از این آسیب‌ها کاسته شود.

مهدی مودی گفت: با ایجاد خط تلفنی ۱۵۷۰ دانش آموزان و خانواده‌ها سطح اعتماد آن‌ها بالارفته و از آسیب‌های اجتماعی آنان کاسته خواهد شد.

او افزود: هم اکنون بیش از ۱۸۰ هزار دانش آموز در هشت هزار کلاس درس و بیش از ۲ هزار آموزشگاه مشغول به تحصیل هستند.

مودی با بیان اینکه آموزش حضوری تدریجی در سه مرحله برای دانش آموزان برنامه ریزی شده است، گفت: در نخستین مرحله دانش آموزان برای کلاس‌هایی با ظرفیت ۱۵ نفر دارند در نظر گرفته شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: همچنین متوسطه اول و دوم بخش آموزش مهارتی و فنی حرفه‌ای و مناطق عشایری که ۱۵ درصد به شبکه شاد دسترسی ندارند حضوری است.

او افزود:، اما در مرحله دوم مدارسی که تا ۳۰۰ دانش آموز دارند به صورت آموزش ترکیبی مجازی و به صورت حضوری از اول آبان ماه برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت : در مرحله سوم، مدارسی که بیش از ۳۰۰ دانش آموز دارند از ۱۵ آبان ماه حضوری و از سوم مهرماه مجازی است.

مودی با بیان اینکه تا ۱۵ مهرماه تمامی فرهنگیان دُز دوم واکسن را دریافت می‌کنند گفت: همچنین تمامی رانندگان سرویس مدارس واکسن کرونا دریافت کرده اند.

 

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی در حاشیه این آیین گفت : خط تلفنی ۱۵۷۰ نماد (نظام جامع مراقبت اجتماعی دانش آموزان)، طرحی جامع برای پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌های روانی و اجتماعی دانش‌آموزان است.

ادامه مطلب  پیام تبریک مدیرکل آموزش وپرورش خراسان شمالی به مناسبت گرامیداشت «هفته دفاع مقدّس»

محمد عقیقی با بیان اینکه این خط تلفنی تنها در سه استان فعال شده است گفت: خط تلفنی یاد شده به منظور اجرای فراگیر و گسترده برنامه ملی نماد برای تسهیل و تسریع در پاسخگویی به نیاز‌های دانش‌آموزان در زمینه خدمات راهنمایی مشاوره‌ای تخصص روان شناختی و مددکاری اجتماعی راه‌اندازی شده است.

او افزود: هر دانش آموز به هر دلیلی که احساس می‌کند دچار اضطراب، افسردگی، ترس و استرس شده ضروری است، برای رفع مشکل، به مراکز مشاوره مراجعه کند.

او گفت: خط ملی نماد یا همان خط چهار رقمی ۱۵۷۰، اورژانس اجتماعی دانش آموزان است و یکی از بخش‌ها و زیرساخت‌های مهم نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان بوده که در کنار ابزار‌های دیگر در برنامه ملی نماد به ما کمک می‌کند موارد مختلف فوریت‌های روانی و اجتماعی دانش آموزان در قالب یک سامانه و سیستم یکپارچه شناسایی وارانه خدمت صورت پذیرد.

رئیس مرکز مشاوره و خدمات روان شناختی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی در ادامه این آیین گفت : افتتاح خط ۱۵۷۰ با هدف مداخله سریع و به موقع پاسخ گویی به آسیب‌های اجتماعی از جمله جسمی، ذهنی، عاطفی ایجاد شده است که یک تیم ۹ نفره در این راستا به صورت محرمانه فعال است.

حمید عزیزی گفت: خط چهار رقمی ۱۵۷۰، از ساعت هشت صبح تا هشت شب، آماده ارائه خدمات به دانش آموزان، فرهنگیان و اولیا دانش آموزان است.